XXIV Droga Krzyżowa na Majdanku

            Tradycyjnie, w piątek poprzedzający Niedzielą Palmową na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej. Jego uczestnicy będą stąpać po śladach więźniów obozu koncentracyjnego rozważając Mękę Jezusa Chrystusa. Tegorocznej – XXIV edycji wydarzenia – przyświecać będą słowa „Uczono: Nie ma Miłości”. Wspólna modlitwa rozpocznie się 22 marca o godz. 18.00 w przy Pomniku-Bramie.

            W tym roku rozważania drogi krzyżowej będą nawiązywały do losów miłości na przestrzeni wieków: od biblijnego Przykazania Miłości przez poszukiwanie miłości w losach więźniów Majdanka po szacunek wobec tego uczucia dzisiaj. Tradycyjnie również uczestnicy spotkania nie zapomną o modlitwie w intencji pokoju: jak co roku, na zakończenie spotkania wybrzmi modlitwa o pokój skierowanej do Boga przez przedstawicieli Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Kościoła Greckokatolickiego.

            Organizatorami wydarzenia są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej oraz Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Gospodarzem miejsca jest Państwowe Muzeum na Majdanku. Patronat duchowy nad wydarzeniem objął Metropolita Lubelski – Abp Stanisław Budzik. Patronat medialny: TVP3 Lublin, Gość Niedzielny, Niedziela Lubelska, Radio PLUS Lublin oraz Polskie Radio Lublin.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1135734217332608/

Droga Krzyżowa na Majdanku 2024

UDOSTĘPNIJ POST

plogo

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej istnieje od lutego 1998 roku. Poprzednia siedziba mieściła się przy Kościele pw. Ducha Świętego. Obecnie można nas znaleźć przy Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lublinie.

W ramach Centrum proponujemy zarówno szereg spotkań i wydarzeń, które pomagają w rozwoju duchowym, jak też możliwość zaangażowania w wartościowe inicjatywy.

Dane kontaktowe

Obserwuj nas

Szybki kontakt

Realizacja strony: Media Machine