Kilka słów o CDM Lublin

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej istnieje od 1998 roku. Nasza pierwsza siedziba mieściła się przy kościele pw. Ducha Świętego w Lublinie, w 2016 roku zostaliśmy przeniesieni do parafii. pw. Św. Józefa.

W ramach Centrum proponujemy zarówno szereg spotkań i wydarzeń, które pomagają w rozwoju duchowym, jak też możliwość zaangażowania w wartościowe inicjatywy. Zapraszamy ludzi, zwłaszcza młodych, którzy chcieliby robić coś dobrego i pięknego w swoim życiu i ze swoim życiem. Wychodzimy naprzeciw szukającym odważnie i nieśmiało wartościowego przeżycia czasu młodości.

Pragniemy pokazywać, że „to coś” może być bardzo różne, ale rozgrywa się zawsze na płaszczyźnie ja –drugi człowiek – Bóg.
Chcemy pomóc odkrywać takich ludzi, takie miejsca, takie sytuacje, które potrzebują działania solidarnej miłości. Iść tam razem.

Przy okazji odkrywać siebie i rosnąć.
Po to jesteśmy!

Ważnym elementem jest przede wszystkim współpraca ze wszystkimi środowiskami
duszpasterstwa młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej.

Nasze biuro

Biuro to miejsce, gdzie krzyżują się drogi różnych ludzi: członków i sympatyków Centrum, wolontariuszy, studentów, uczestników pielgrzymek na Światowe Dni Młodzieży i do Taizé, dawnych przyjaciół i znajomych, członów KSM czy Oazy. Dlatego z reguły jest tu głośno i tłoczno, ale nie należy się tym zrażać, bo zawsze jest ktoś, kto pomoże i udzieli informacji. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00 na ulicy Filaretów 7. To tam należy szukać wszelkich informacji na temat możliwości zaangażowania w różne inicjatywy proponowane młodym.

O-CDM-min