Rozpaleni – Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania

Rozpaleni to pierwsze tak duże wydarzenie dla kandydatów do bierzmowania w Archidiecezji Lubelskiej, które odbyło się w sobotę, 1 października organizowane przez: Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz wydział do Spraw Wychowania Katolickiego.

Celem wydarzenia było ukazanie młodego i radosnego Kościoła, któremu zależy bardzo na rozwoju ludzkim oraz duchowym młodzieży, przedstawienie sensu bierzmowania oraz ewangelizacja i zintegrowanie grup parafialnych przed rozpoczęciem roku formacyjnego. Pragniemy, aby świadectwa młodych ludzi, modlitwa, konferencje i spotkanie z Duchem Świętym rozpaliły kandydatów na początku rocznego procesu przygotowania i pomogły otworzyć serca na dar spotkań jaki zostaną dla nich przygotowany w parafiach.

Podczas wydarzenia konferencje wygłosili: ks. bp Adam Bab oraz ks. Piotr Jarosiewicz. Poza prelegentami wystąpił także zespół Heres/Wyrwani z Niewoli – hip-hopowy duet, który dzieli się tym, jak Bóg zmienia ich życie. W międzyczasie o zabawę uczestników zadbał znany z prowadzenia Balu Młodych Projekt Wodzirej i wielu innych gości. Najważniejszym momentem była Adoracja Najświętszego Sakramentu, słowo ks. abp. Stanisława Budzika oraz błogosławieństwo na rozpoczynający się rok formacji.

UDOSTĘPNIJ POST

plogo

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej istnieje od lutego 1998 roku. Poprzednia siedziba mieściła się przy Kościele pw. Ducha Świętego. Obecnie można nas znaleźć przy Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lublinie.

W ramach Centrum proponujemy zarówno szereg spotkań i wydarzeń, które pomagają w rozwoju duchowym, jak też możliwość zaangażowania w wartościowe inicjatywy.

Dane kontaktowe

Obserwuj nas

Szybki kontakt

Realizacja strony: Media Machine