Patroni ŚDM na Wielki Post – Bł. Marceli Callo

Młodzi z Bychawy proponują nam kolejnego Patrona ŚDM. Przeczytajcie:

“Pan Callo jest zbyt katolicki” – o to został oskarżony i z tego powodu zesłany do obozu koncentracyjnego w Mauthausen.

Bł. Marceli Callo, jeden z patronów Światowych Dni Młodzieży 2023, zesłany na przymusowe roboty do Niemiec (następnie do obozu koncentracyjnego), to przykład ogromnego zawierzenia Chrystusowi i Matce Bożej. Mówił: “Jadę tam nie jako robotnik, ale jako misjonarz”👣 W swoim dzienniczku zapisał również notkę: “16 lipca… Komunia… wielka radość”, po tym jak przyjął potajemnie ostatnią Komunię Świętą w obozie koncentracyjnym. Zmarł 7 miesięcy pózniej w wieku 23 lat✝️📖

Czas Wielkiego Postu warto przeżyć rozważając słowa, które skierował w liście do swojego właśnie wyświęconego na kapłana brata. Szczególnie pochylmy się nad nimi w kontekście corocznego wydarzenia organizowanego przez CDM Lublin oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej Drogi Krzyżowej na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku, odbędzie się już za tydzień! 🎚W komentarzu zamieszczamy dodatkowe informacje na ten temat.

UDOSTĘPNIJ POST

plogo

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej istnieje od lutego 1998 roku. Poprzednia siedziba mieściła się przy Kościele pw. Ducha Świętego. Obecnie można nas znaleźć przy Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lublinie.

W ramach Centrum proponujemy zarówno szereg spotkań i wydarzeń, które pomagają w rozwoju duchowym, jak też możliwość zaangażowania w wartościowe inicjatywy.

Dane kontaktowe

Obserwuj nas

Szybki kontakt

Realizacja strony: Media Machine