Ogólnopolska Szkoła Letnia z ks. Jerzym Popiełuszko


Muzeum i Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki organizuje w terminie 3-7 sierpnia Szkołę Letnią “Prawda, wolność, solidarność – wakacyjne spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszką”.
Zjazd przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich oraz dla nauczycieli historii i religii.
Udział w szkole letniej zapowiedzieli organizatorzy strajku w Hucie Warszawa w 1980 r, przedstawiciel rodziny Popiełuszków, historyk prof. Rafał Łatka oraz szereg innych świadków i specjalistów.


Większość zajęć dla uczniów i nauczycieli będzie prowadzona osobno z dostosowaniem poziomu wiedzy i metodyki. Nauczyciele dodatkowo będą mogli zyskać cenne narzędzia dydaktyczne. Część zajęć odbędzie się w dawnym mieszkaniu księdza Jerzego oraz w poświęconym mu Muzeum.
W programie zjazdu znajdzie się gra miejska oraz warsztaty dziennikarskie dla uczniów.
Link do świadectwa jednej z uczennic biorących udział w zeszłorocznym zjeździe.
Magazyn Radiowy – przygotowany przez młodzież podczas warsztatów dziennikarskich obrazujący przebieg Szkoły Letniej 2021

Wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu Szkoły Letniej oraz zapisów znajdą Państwo na stronie internetowej.

UDOSTĘPNIJ POST

plogo

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej istnieje od lutego 1998 roku. Poprzednia siedziba mieściła się przy Kościele pw. Ducha Świętego. Obecnie można nas znaleźć przy Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lublinie.

W ramach Centrum proponujemy zarówno szereg spotkań i wydarzeń, które pomagają w rozwoju duchowym, jak też możliwość zaangażowania w wartościowe inicjatywy.

Dane kontaktowe

Obserwuj nas

Szybki kontakt

Realizacja strony: Media Machine