Wąwolnica Młodych

2-3 IX 2023

Wąwolnica Młodych to wyjątkowe wydarzenie, w którym trzy istotne aspekty łączą się, aby stworzyć niezapomniane doświadczenie dla uczestników.

wmnacdm

2 września 2023 roku z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży (ul. Filaretów 7; Lublin) oraz z parafii św. Józefa w Lublinie wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy.

W tym roku towarzyszyć nam będzie i rekolekcje w drodze wygłosi znany z ewangelizacji w interneci jak Ksiądz z Osiedla, ks. Rafał Główczyński SDS, który w czasie drogi wygłosi konferencje.
Natomiast w Wąwolnicy weźmiemy udział we Mszy św. o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie ks. bp Adam Bab oraz o 19:30 w spotkaniu z br. Szymonem Janowskim OFMCap, znanym kapucynem otwartym na trudne pytania, który wygłosi konferencję i odpowie na pytania młodych. Podczas wydarzenia Wąwolnica Młodych czekać będą również konkursy, strefa odpoczynku po pielgrzymce i jedzenia. Coś dla ciała i dla ducha.

Ok. godz. 22 zakończenie oraz powrót autokarem z Wąwolnicy do Lublina.
Każdy może widząc udział w pielgrzymce.

Wyruszymy w sobotę, 2 września, po Mszy Świętej o godz. 6:30 spod parafii św. Józefa w Lublinie.
Koszt ubezpieczenia + powrotu autokarem: 25 zł

Zapisy na autokar, który wyjedzie ok. godz. 22 z Wąwolnicy w poniższym formularzu.
Można się również zapisać na autokar, który wyjedzie 2 września bezpośrednio po zakończeniu eucharystii ok. godz. 19.30 - zapisy w parafii w kancelarii lub zakrystii św. Józefa w Lublinie lub rano bezpośrednio przed wyruszeniem pielgrzymki.

#wąwolnica_młodych

LINK DO ZAPISÓW NA AUTOKAR

https://forms.gle/9PMsDbrKbGfmPP5A8

 

LINKI DO SOCIAL MEDIA KSIĘDZA Z OSIEDLA:
Instagram: https://www.instagram.com/ksiadzzosiedla_/
Facebooka: https://facebook.com/ksiadzzosiedla
TikToka: https://www.tiktok.com/@ksiadz_z_osiedla

Wymiar Duchowy

W sobotę, serdecznie zapraszamy wszystkich młodych na Mszę Świętą pod przewodnictwem księdza Biskupa. To wyjątkowy moment, który pomaga pogłębić waszą wiarę i jednoczy wszystkich w modlitwie. Po Mszy, czeka na was spotkanie z gościem specjalnym, który swoimi słowami będzie rozpalał wiarę młodych serc.

Sekcja Gastronomiczna

W namiocie gastronomicznym, doświadczycie niezapomnianych smaków. Możecie tam znaleźć gofry, tosty, aromatyczną kawę oraz pyszną watę cukrową. Ta sekcja nie tylko zaspokaja potrzeby fizyczne uczestników, ale także tworzy atmosferę wspólnoty wokół stołu.

Sekcja Historyczna

Niezapomniane wydarzenie to także okazja do zrozumienia korzeni i znaczenia corocznych uroczystości związanych z koronacją Matki Bożej Kębelskiej oraz pielgrzymek, które trwają przez cały rok. Sekcja historyczna opowie o historii objawień, rzucając światło na duchową głębię tego miejsca.

Wąwolnica Młodych to czas, gdy ciało, dusza i historia łączą się, tworząc niezapomniane doświadczenie duchowe i kulinarną przyjemność dla wszystkich uczestników.