Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia – nabór wniosków

Rozpoczął się nabór wniosków o nowe stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wstępna rekrutacja potrwa do 15 grudnia 2023 r. Stypendia mogą być przyznawane między innymi dzięki życzliwości ofiarodawców zbiórki organizowanej w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

O nowe stypendium mogą się ubiegać uczniowie od VII klasy szkoły podstawowej do zakończenia nauki w szkole ponadpodstawowej. Pozostałe kryteria jakie powinien spełnić kandydat to:

  • zaangażowanie w życie wspólnoty Kościoła
  • średnia ocen nie niższa niż: 4,8 w szkole podstawowej i 4,5 w szkole średniej
  • dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto; obecnie jest to kwota 2520 złotych (dokładny sposób wyliczenia dostępny na stronie www.dzielo.pl)
  • zamieszkanie w miejscowości do 20 tys. mieszkańców
  • pozytywne opinie ks. proboszcza, katechety, wychowawcy,
  • szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie, wolontariacie

W sprawach związanych z uzyskaniem stypendium prosimy o kontakt mailowy z koordynatorem fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Archidiecezji Lubelskiej, ks. Mateuszem Wójcikiem (ks.mateusz.wojcik@dzielo.pl)

Dodatkowe informacje dotyczące funduszu stypendialnego można uzyskać pod adresem www.dzielo.pl

UDOSTĘPNIJ POST

plogo

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej istnieje od lutego 1998 roku. Poprzednia siedziba mieściła się przy Kościele pw. Ducha Świętego. Obecnie można nas znaleźć przy Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lublinie.

W ramach Centrum proponujemy zarówno szereg spotkań i wydarzeń, które pomagają w rozwoju duchowym, jak też możliwość zaangażowania w wartościowe inicjatywy.

Dane kontaktowe

Obserwuj nas

Szybki kontakt

Realizacja strony: Media Machine