Spotkanie kandydatów do bierzmowania
Archidiecezji Lubelskiej

edycja 2023

23 IX 2023 - hala Targi Lublin S.A.

Rozpaleni2023_PLAKAT

Rozpaleni 2023 to drugie diecezjalne spotkanie kandydatów do bierzmowania w Archidiecezji Lubelskiej, które odbędzie się w sobotę, 23 września 2023 roku. Organizowane jest przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz wydział do Spraw Wychowania Katolickiego.

Celem wydarzenia jest ukazanie młodego i radosnego Kościoła, któremu zależy bardzo na rozwoju ludzkim oraz duchowym młodzieży, przedstawienie sensu bierzmowania oraz ewangelizacja i zintegrowanie grup parafialnym przed rozpoczęciem roku formacyjnego. Pragniemy, aby świadectwa młodych ludzi, modlitwa, konferencje i spotkanie z Duchem Świętym rozpaliły kandydatów na początku rocznego procesu przygotowania i pomogły otworzyć serca na dar spotkań jaki zostaną dla nich przygotowany w parafiach.

Podczas wydarzenia konferencje wygłoszą: ks. bp Adam Bab oraz ks. Przemysław Kapała - znany z Instagrama jako "FitPasterz". Poza prelegentami wystąpi także zespół Heres/Wyrwani z Niewoli - hip-hopowy duet, który dzieli się tym, jak Bóg zmienia ich życie. W międzyczasie o zabawę uczestników zadba znany z prowadzenia Balu Młodych Projekt Wodzirej i wielu innych gości. Najważniejszym momentem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, słowo ks. abp. Stanisława Budzika oraz błogosławieństwo na rozpoczynający się rok formacji. Między konferencjami pojawią się też świadectwa młodych osób i dobra zabawa.

Młodzi ludzie, którzy niedawno przyjeli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej w swoich świadectwach odpowiedzą na pytania: czy napełnienie ogniem Ducha Świętego zmienia życie? Czy naprawdę i jak Ducha Święty żyje w ludziach po przyjętym sakramencie? Jaki głęboki jest sens współpracy z Duchem Świętym?  Jakie owoce przyjętych darów moga zaskoczyć młodych i pomóc im w codziennym życiu?

      Plan wydarzenia - 23 września 2023:

      9:00 - Recepcja

      10:00 - Rozpoczęcie spotkania

      10:10 - I część: Ja i Bóg

      11:30 - II część: Nawrócenie

      13:30 - III część: Decyzja

      15:00 - Zakończenie spotkania

 
Spotkanie ROZPALENI ma charakter preewangelizacyjny. W myśl adhortacji Evangelii nuntiandi papieża Pawła VI takie wydarzenia to możliwość usunięcia przeszkód i uprzedzeń wobec chrześcijaństwa oraz oczyszczenia idei Boga. Czas ewangelizacji uczestników spotkania to proces przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w ich parafiach.  

Młodzi Organizatorzy wydarzenia Rozpaleni z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapraszają młodych

bp Adam Bab zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania Rozpaleni 2023

Gość spotkania dla kandydatów do bierzmowania Rozpaleni Fit Pasterz zaprasza ze Światowych Dniach Młodzieży w Lizbona 2023 do Lublina

Fit Pasterz, ks. Przemysław Kapła, zaprasza na wydarzenie Rozpaleni 2023

Franciszek Cofta zaprasza na spotkanie dla kandydatów do bierzmowania Rozpaleni podczas Światowych Dniach Młodzieży w Lizbona 2023

Przygotowania w sekcji dekoracyjnej już na ukończeniu

Zapisy grupowe na wydarzenie:

Dziękujemy grupom, które zapisały się on-line.

Pozostałe zapisy w recepcji, w dniu spotkania. Czekamy na Was!

Ubezpieczenie:

Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą ubezpieczeni 23 września 2023 roku przez 24 godziny, nie ma potrzeby wykupowania dodatkowych ubezpieczeń dla grup parafialnych.

Posiłki:

W pakiecie uczestnika, każdy otrzyma słodki prezent. Na miejscu będzie możliwość nabycia przekąsek. Zachęcamy uczestników by zabrali ze sobą coś do przegryzienia.

Opieka medyczna:

Podczas wydarzenia będzie zapewniona na stałe opieka medyczna.

Wszyscy uczetnicy wydarzenia będą również ubezpieczeni, nie ma potrzeby wykupowania dodatkowych ubezpieczeń.

Goście spotkania:

1. FitPasterz - Ks. Przemysław Kapała

Ksiądz tiktoker, który zgromadził prawie 70 tysięcy obserwujących.

Z humorem pokazuje swoje codzienne życie, propaguje aktywność fizyczną oraz opowiada o Bogu i jego miłości do człowieka. Pełnił posługę koordynatora  Światowych Dni Młodzieży 2023 diecezji kaliskiej. Ma świetny kontakt z młodzieżą, której pomaga w trudnych sytuacjach życiowych oraz pokazuje piękno młodego Kościoła. Ksiądz Przemek jest pełnym radości ducha, młodym duszpasterzem z OGROMNYM dystansem do siebie.

fitpasterz

2. Arcybiskup Stanisław Budzik i Biskup Adam Bab

Abp Stanisław Budzik - Pasterz Archidiecezji,pobłogosławi młodym i pośle księży, katechetów i animatorów do posługi w czasie przygotowania do bierzmowania.

Bp Adam Bab - biskup pomocniczy, dla którego najważniejszy jest kontakt z młodymi. Łatwo to zauważyć - pomimo wielu obowiązków zawsze znajduje dla nas czas. Uwielbia jeść pierogi, a na SMALu (Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej), w którym czynnie bierze udział, zawsze najbardziej ciągnie go do sekcji gastro! Biskup Adam to mistrz życiowych rad, dobrych sucharów i jednych z najbardziej młodzieżowych kazań na Lubelszczyźnie.

biskupi

3. Franciszek Cofta

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz społeczny, młodzieżowy, mgr inż. Franciszek Cofta ukończył studia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej. Z wykształcenia inżynier, jednak swoje życie poświęcił dziennikarstwu. Autor audycji radiowej „Między nami mówiąc” w poznańskim Radio Emaus, twórca programu internetowego „Misyjny Vlog”, reporter programu telewizyjnego dla młodych „Studio Raban”. Kierujący się zasadą: dziennikarstwo dla ludzi i z ludźmi. W latach 2017 – 2022 odpowiedzialny za media Wspólnoty Ekumenicznej Taize we Francji. Angażował się w oragnizację Europejskich Spotkań Młodych w Bazylei, Madrycie, Wrocławiu, Taize i Turynie. Aktywnie działający w czasach licealnych - współtwórca Salezjańskiego Towarzystwa Miłośników Fizyki. Zaangażowany charytatywnie. W 2019 roku wolontariusz w belgijskim „Poverello” – organizacji dla osób w kryzysie bezdomności, w 2021 roku zaangażowany w pomoc dla osób w kryzysie uchodźczym na przedmieściach Paryża.

franek

4. Wyrwani z niewoli

To hip-hopowy duet, w którego skład wchodzą raper - Jacek "Heres" Zajkowski oraz mgr. psychologii - Piotr Zalewski. Ich rap niesie w sobie życiowy przekaz, przez co z łatwością trafia do młodych serc. Muzycy od kilku lat jeżdżą po całej Polsce, stale inspirują i dzielą się tym, jak Bóg zmienia ich życie. Ich najpopularniejsza piosenka "Chodź z nami" została odtworzona ponad milion razy.

heres

5. Jakub Wachnik

Polski siatkarz, występujący obecnie na pozycji przyjmującego w klubie Bogdanka LUK Lublin. Jego talent został dostrzeżony podczas zawodów międzyszkolnych. Zaczął trenować w wieku 13 lat, co wymagało od niego m.in. przeprowadzki z małej, rodzinnej miejscowości do Radomia. Mimo sukcesów z klubem i spełnienia marzenia o byciu profesjonalnym sportowcem, zaczął zmagać się z presją i samotnością, a później popadać w uzależnienia między innymi od alkoholu. Ani pokryjome szukanie pomocy u psychologów, ani udawanie silnego nie przynosiło rezultatów. Do kościoła chodził z przyzwyczajenia. Jednak to właśnie wiara pomogła mu podnieść się z dna. Koleżanka zaprosiła go na spotkanie, gdzie spotkał ludzi z tak radosnym podejściem do drugiego człowieka, które bardzo spodobało się Kubie. Kontynuował te spotkania - najpierw kolacja, a później katecheza o Bogu. W końcu zdecydował się na kurs Alpha, gdzie w kolejnych krokach poznawał Boga i tam zdecydował się oddać mu swoje życie na 100%. Dziś sam mówi swoje świadectwo, głosząc jak Bóg go uzdrowił.

Kuba Wachnik

Broszura informacyjna:

ulotka_przod
ulotka_tyl

W program TVP3 Lublin o Rozpalonych

Edycja 2022 - czy jak było rok temu

Rozpaleni - TGD ''Góry do góry'' - Młodzi razem z księdzem Piotrem Jarosiewiczem

Rozpaleni - ''Chocolate'' - Młodzi razem z księdzem Piotrem Jarosiewiczem

Rozpaleni - Adoracja Najświętszego Sakramentu

#ESSA - Odcinek #51 - Rozpleni

Rozpaleni - TGD ''Góry do góry'' - Młodzi razem z księdzem Piotrem Jarosiewiczem

Rozpaleni - ''Tunac'' - Młodzi razem z księdzem Piotrem Jarosiewiczem

Rozpaleni - Radość wspólnego uwielbiania w Pliszczynie

Rozpaleni - Młodzi uwielbiają Boga

Promocja - edycja 2022:

Rozpaleni - zaproszenie

Rozpaleni - ks. Piotr Jarosiewicz

Rozpaleni - słowo ks. Bartczaka do młodych

Rozpaleni - młodzi zapraszają młodych

Rozpaleni - TikTokowe zaproszenie na wesoło z głosem Piotra Żyły  

Zobacz ile radości było na spotkaniu z ks. Piotrem Jarosiewiczem na spotkaniu Młodych w Drohiczynie

Słowo zaproszenia ks. Piotra Jarosiewicza do katechetów i kapłanów:

YouTube: https://youtu.be/yjMnktqzgPM

Materiały ze spotkanie młodych w Drohiczynie, które niedawno prowadził również ks. Piotr:

YT: https://youtu.be/qjm6kELVhyA

TikTok

YT: https://youtu.be/qjm6kELVhyA

TikTok

YT: https://youtu.be/qjm6kELVhyA

TikTok

YT: https://youtube.com/shorts/ATb6PPAcOtw

TikTok

YT: https://youtube.com/shorts/d9PkDL4BUkw

Rozpaleni w TVP3 Lublin - Essa

Został nagrany również program Essa o spotkaniu Rozpaleni i bierzmowaniu, którzy zostanie wyemitowany w TVP3 Lublin 30 września i 1 października. Premiera – piątek, godz. 19.20, powtórka – sobota, godz. 14.15. LINK Wszystkie programy Essa są później publikowane na kanale YouTube CDM LINK