Czuwanie modlitewne Łęczna

Tradycyjnie, jak co miesiąc 14-go dnia miesiąca o godzinie 20:00 zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze spotkały się na popielgrzymkowym apelu w parafii św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej. W tym miesiącu apel ten miał charakter szczególny, gdyż nasza parafia włączyła się w młodzieżową sztafetę modlitwy w intencji Synodu Biskupów. Naszą modlitwę rozpoczęliśmy pieśnią do Ducha Świętego. Spotkanie poprowadził gościnnie ksiądz Michał Bijak z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaniach, który wygłosił konferencję na temat miejsca młodzieży w Kościele.
Po konferencji przeszliśmy do radosnego uwielbienia Pana Boga łącząc śpiew z tańcem przez pieśni takie jak: Jesteś życiem mym, Święty uśmiechnięty i Gdy na morzu wielka burza. Uczestnicy apelu chętnie włączyli się nie tylko śpiewem, ale także prostymi gestami.
Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu był czas na modlitwę w ciszy. Oprócz pieśni uwielbienia mogliśmy posłuchać także słów księdza Michała nawiązujące m.in. do Maryji, do której w październiku modlimy się w sposób szczególny. Adoracja Najświętszego Sakramentu została zakończona odśpiewaniem dziesiątki różańca, a następnie błogosławieństwem. Na koniec został wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski w wersji młodzieżowej.

W październikowym apelu wzięły udział nie tylko osoby z parafii św. Józefa
w Łęcznej, ale także do wspólnej modlitwy dołączyły osoby z parafii z dekanatu łęczyńskiego: św. Barbary w Łęcznej, św. Marii Magdaleny w Łęcznej, Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Milejowie, Podwyższenia Krzyża Świętego w Białce, Matki Bożej Królowej Świata w Nadrybiu, z dekanatu lubelskiego – podmiejskiego parafia św. Anny w Kijanach, z dekanatu świdnickiego parafia św. Wita w Mełgwi oraz z dekanatu siedliskiego z parafii pw. św. Józefa w Cycowie i parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaniach. Na początku apelu mogliśmy usłyszeć kilka słów od księdza Dawida Gawina przebywającego w Zakopanem, gdzie głosił Słowo Boże na odpuście parafialnym.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę.