wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:adminicdmstracja Data: 08-12-2014
ikona

„Życie to nie bajka – prawdziwa historia Kopciuszka” – obóz w Wąwolnicy

W dniach 22-23 listopada 2014 w domu rekolekcyjnym w Wąwolnicy obył się obóz „Życie to nie bajka – prawdziwa historia Kopciuszka” organizowany przez nasz wolontariat „Odzyskać Młodość” dla dziewczyn z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem. Tematyka obozu została zainspirowana bajką o Kopciuszku, a przedstawienie stanowiło podstawę na której były oparte wszystkie punkty obozu.

Już wieczorem, dnia 21 listopada wolontariusze przybyli do Wąwolnicy, by dopracować poszczególne punkty obozu oraz by zorganizować generalną próbę przedstawienia.

Dnia następnego, o godzinie 10 rano autobus z wychowankami ośrodka dojechał do Wąwolnicy. Po zakwaterowaniu dwadzieścia sześć dziewczyn jak i również dwie wychowawczynie wzięły udział w integracji z wolontariuszami. Później rozpoczął się główny etap obozu czyli odgrywanie 4 części przedstawienia po których następowało omówienie konspektu w grupach.

Punktem kulminacyjnym wyjazdu był bal (również na motywach bajki o Kopciuszku).

Jako że dziewczyny nie mogły na balu tańczyć same, wolontariusze zaprosili do Wąwolnicy znajomych, którzy na czas imprezy wcielili się w rolę książąt. W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz podziękować chłopakom, że poświęcili swój czas 🙂 Zabawa zakończyła się późnym wieczorem odegraniem sceny, w której Kopciuszek wybiega z balu przed północą.

W niedzielę rano, po śniadaniu, została odegrana ostatnia, czwarta część przedstawienia, a po niej został przeprowadzony ostatni konspekt w grupach. Później, w trakcie godzinnej przerwy uczestniczki obozu miały możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi, by następnie w pełni uczestniczyć we Mszy świętej.

Potem, po obiedzie i po spakowaniu walizek nastąpił czas na podsumowanie obozu i na wzajemne podziękowania. Wszystkie uczestniczki, jako pamiątki dostały książki z bajką o Kopciuszku.

Podsumowując, obóz przebiegł sprawnie i udało nam się spędzić czas w miłej atmosferze.

Kamil – wolontariusz Odzyskać Młodość

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video