wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:Katarzyna Data: 31-07-2014
ikona

Zbliżamy się dużymi krokami…SMAL 2014

SPOTKANIE MŁODYCH ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

Zbliżamy się dużymi krokami do kolejnego już Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej, które odbędzie się 23 sierpnia 2014r. w Garbowie w parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Hasłem tegorocznego spotkania jest pytanie postawione młodemu człowiekowi: „Jaka jest Twoja cena?”. Nawiązuje ono do słów z Ewangelii wg św. Mateusza: Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

 

Pragniemy zaprosić młodych ludzi do wspólnego odkrywania tego, jaka jest prawdziwa i najgłębsza wartość człowieka, jak wielką wartość mamy w Bożych oczach. Ta wartość jest niezależna od tego, co posiada człowiek. Chcemy, aby zobaczyli jak bardzo są dla Boga cenni, jak cenne są relacje z innymi i z sobą samym. Człowiek ubogi duchem wcale nie jest biedny! Jest bogaty, bo odkrył w sobie Boże Królestwo – zdolność do życia w miłości, prawdzie, sprawiedliwości, pokoju, wrażliwości na drugiego.

 

Na spotkaniu uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchać konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza. Arkadio – znany polski raper z Nowego Sącza, podzieli się z nami tym, co jest dla niego cenne – swoją pasją życia. Nie zabraknie czasu na pobycie sam na sam z Jezusem przed Najświętszym Sakramentem, spotkań w grupach, czy radości spotkania we wspominaniu pielgrzymiego szlaku na Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej.

 

Zapisać można się od 1 sierpnia 2014r. na stronie internetowej: www.cdmlublin.pl, telefonicznie pod numerem: 81 532 13 95 lub w biurze Centrum Duszpasterstwa Młodzieży (wejście od ul. Świętoduska 1 poniedziałek-piątek w godz. 10-18). Zapisy trwają do 20 sierpnia br.

 

Do udziału w spotkaniu szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną.

Zachęcamy do zapisywania się w grupach pod opieką duszpasterzy, katechetów, animatorów wspólnot.

Koszt uczestnictwa: 10 zł.

 

PROGRAM TEGOROCZNEGO SPOTKANIA:

8:30 – 10:00 Recepcja

10:00 Otwarcie spotkania

10:15 Boska zabawa

11:00 Jaka jest Twoja cena? – konferencja ks. Piotra Pawlukiewicza

12:00 Poznajmy się  

12:40 – 13:00 Padłeś? Powstań!  Przerwa i możliwość spowiedzi

13:00 Eucharystia. Przekazanie znaków Światowych Dni Młodzieży.

14:00 Obiad

15:00 Jesteś cenny… Co Ty na to?

16:00 Rób to co kochasz – koncert Arkadio

17:45 Kolacja

18:00 Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej

21:00 Bezcenni w oczach Boga – uwielbienie

 

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video