wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 13-10-2013
ikona

Za co dziś podziękujesz?

(Łk 17,11-19) Stało się, że Jezus zmierzając do Jerozolimy przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami. Na ich widok rzekł do nich: Idźcie, pokażcie się kapłanom. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec. Do niego zaś rzekł: Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła.

Dziesięciu zostaje uzdrowionych. Jeden wraca by podziękować. Może to taki dobry symbol tego, że dziękuję za 1 z 10 rzeczy, którą dostaję od Boga (w sumie to obawiam się, że ta średnia jest jeszcze niższa). Ostatnio co raz w moim życiu przemyka się zdanie: A gdybyś obudził się dziś tylko z tym, za co wczoraj podziękowałeś Bogu? No właśnie, co by mi zostało?

To dzisiejsze Słowo, jest o niczym innym, jak o tym, by w końcu popatrzeć na to, wszytko czym zostaliśmy obdarowani. To swoisty pozytywny rachunek sumienia.

Mam dla ciebie i siebie zadanie na dziś: podziękuj Bogu i drugiemu człowiekowi  za konkrety. Nie ogólnie „za wszystko”. Nie standardowym „dzięki, że jesteś” (choć ono też jest ważne). Miej odwagę szczerze powiedzieć komuś za co mu szczególnie dziękujesz, przywołać wydarzenia, ludzi, chwile, momenty. Dziś stań w prawdzie dobra, które otrzymałeś. Zacznij w końcu je dostrzegać. Może nawet wykrzycz z radości je Bogu i człowiekowi. I ciesz się tym. Nie tylko dziś.

Ewa Łaskarzewska

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video