wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Słowo Pasterza
Wpisał:adminicdmstracja Data: 08-07-2012
ikona

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 8.07.2012 r. Wakacje z Bogiem

Wakacje w pełni. Od tygodnia dzieci i młodzież cieszą się, że wreszcie zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Nie trzeba wcześnie rano zrywać się, aby zdążyć do szkoły. Książki z j. polskiego, matematyki, historii i innych przedmiotów odłożone na półkę.  Po prostu jest więcej luzu i wolnego czasu. Podobnie myślą studenci po zakończeniu roku akademickiego. Wakacje to piękny i wspaniały czas na odpoczynek, regenerację własnych sił, wycieczki, rodzinne wyjazdy. Niektórzy chcieliby, aby one trwały jak najdłużej (najlepiej 2 miesiące nauki, a 10 odpoczynku).

Wakacje to także doskonała okazja do pogłębienia swojej relacji z Panem Bogiem. Podziwianie piękna przyrody, zachwyt nad śpiewem ptaków, wsłuchiwanie się w szum morza i górskich potoków oraz rozważanie słowa Bożego z pewnością przybliżają do Stwórcy. Temu służą rekolekcje KSM-u, Oazy, turnusy Caritasu, tzw. Wakacje z Bogiem.

Wszyscy wierzący, a szczególnie młodzi muszą sobie uświadomić bardzo podstawową i fundamentalną sprawę. Nigdy nie ma wakacji „od Boga”, ale zawsze są wakacje „z Bogiem”. Oznacza to, że nie ma wakacji od modlitwy, zwalniania się z niedzielnej Mszy św., przystępowania do sakramentów, „zawieszenia”  na czas wakacji Bożych praw i przykazań. Nawet gdyby media i tzw. autorytety sugerowały moralny luz, to autentyczni uczniowie Chrystusa wiedzą, że w wakacje na pierwszym miejscu powinien być Pan Bóg.

Wszystko po to, aby w czasie wakacji nie zatracić owej wrażliwości serca, o której jest mowa w dzisiejszej ewangelii. Także po to, aby nie ulec pokusie  zwątpienia w Jezusa jako Syna Bożego. Tak jak to stało się z mieszkańcami Nazaretu. Oni widzieli w Jezusie tylko zwykłego człowieka, cieślę, a nie dostrzegli w Nim proroka potężnego w słowie i czynie, obiecanego Mesjasza. Stąd jakże gorzkie ale i prawdziwe są słowa Mistrza z Nazaretu, że tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich może być prorok tak lekceważony. To stwierdzenie  koresponduje z I czytaniem, z Księgi proroka Ezechiela. Bowiem powołaniem każdego proroka tak dawniej jak i dziś jest głoszenie z mocą autentycznego słowa Bożego. Prośmy Pana, abyśmy to słowo z radością i ufnością przyjęli.

 

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video