wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Męska rozkmina
Wpisał:adminicdmstracja Data: 11-08-2013
ikona

WY TEŻ BĄDŹCIE GOTOWI…

Ewangelia wg św. Łukasza 12,35-40.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi, oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci; aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie. A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

 

„Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

Przypominam sobie jak został skradziony mi telefon. Byłem zaskoczony – kiedy i gdzie mogło się to stać? Do takiej sytuacji porównuje dziś Pan Jezus swoje przyjście. Na pewno będzie to zaskoczenie, więc trzeba być gotowym. „Niech będą przepasane wasze biodra i zapalone pochodnie”. To gotowość do drogi. Do drogi w dzień i w nocy. Do drogi u której kresu będzie czekał Pan. Przepasze się, każe usiąść do stołu i będzie nam usługiwał. Jak wspaniała będzie to uczta. Myślisz już o tym spotkaniu? Przyznam się, że ja czasem o nim zapominam. Dlatego Pan Jezus wzywa nas do czujności. „Wy też bądźcie gotowi…”.

Życzę Ci byś nie bał się zaufać Bogu, złożył w nim swoją nadzieję i otworzył się na wielkie dzieła, które przygotował dla Ciebie. „Panie niech nas ogarnie Twoja łaska, według nadziei, którą pokładamy w Tobie” (Ps 33,22).

 

Szczęśliwy mąż

Grzegorz Kociuba

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video