wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:Anna Wielgus Data: 17-05-2017
ikona

Współcześni ludzie renesansu.

Niejeden mieszkaniec Garbowa podczas weekendu spoglądał z niedowierzaniem na budynek szkoły, z którego wydobywały się odgłosy rozmów i śmiechu. Niejednego rodowitego obywatela zaskoczyły wędrówki  nieznajomej młodzieży po okolicy. Niejeden gospodarz zadawał sobie pytanie: „Co się tu dzieje?” Odpowiedź wydaje się prosta – nadchodzi SMAL 2017…

DSC_0353

DSC_0473

 

 

 

 

Już teraz, w maju, pojawiła się grupa ludzi, którym trudno jest znieść ciągnące się miesiącami rozstanie z Garbowem, SMALem i organizatorami. „Niezłomni” – jak nazywają ich niektórzy przybyli, ponieważ nauka w szkole lub podczas studiów to dla nich ciągle za mało! Postanowili kształcić się na ludzi renesansu, współcześnie określanych mianem wolontariuszy SMAL. Podczas trzech dni pełnych wyrzeczeń, trudów i próby poznania siebie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów. Swą kreatywnością i zapałem posłużyli się, by stworzyć wstępny plan tegorocznego wydarzenia, wraz z niebanalnymi atrakcjami.  Następnie rozłożyli na czynniki pierwsze sylwetkę perfekcyjnego wolontariusza. Ujawniły się także zdolności aktorskie i talent do improwizowanych wystąpień publicznych. Wielu z pewnością zapadnie w pamięć warsztat dotyczący komunikacji, w którym podzieleni na 4 grupy musieli zmierzyć się z narzuconymi rolami, m.in. człowieka-niemowy, niewidomego, niepełnosprawnego. Celem było stworzenie  kanapek, co każdej z grup zaostrzyło apetyt na zwycięstwo. W tle, które jednak odgrywało istotną rolę należy wspomnieć pyszne jedzenie, doskonałą integrację, atmosferę współpracy i sympatii oraz atrakcje turystyczne. Najważniejsza była jednak obecność Boga, przejawiająca się w Eucharystii, adoracji, spowiedzi i drugim człowieku.

DSC_0320Wszystko co dobre szybko się kończy, choć trudno wyobrazić sobie, że aż tyle wydarzyło się tylko przez te trzy dni…. „Dasz wiarę?”

Autor:

Karolina Koper

 

 

 

Po więcej zdjęć zapraszamy na fb: https://www.facebook.com/pg/CDMLublin/photos/?tab=album&album_id=1367314013338294

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video