wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 09-06-2013
ikona

Wskrześ syna wdowy!

(Łk 7,11-17) Jezus udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a szli z Nim Jego uczniowie i tłum wielki. Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego – jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta. Na jej widok Pan użalił się nad nią i rzekł do niej: Nie płacz! Potem przystąpił, dotknął się mar – a ci, którzy je nieśli, stanęli – i rzekł: Młodzieńcze, tobie mówię wstań! Zmarły usiadł i zaczął mówić; i oddał go jego matce. A wszystkich ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: Wielki prorok powstał wśród nas, i Bóg łaskawie nawiedził lud swój. I rozeszła się ta wieść o Nim po całej Judei i po całej okolicznej krainie.

Spodobała mi się dzisiejsza misja Banity: „Idź dzisiaj do miasta (cokolwiek nim jest), w którym jest niewesoło, w którym panuje smutek i żałoba. „Wskrześ tam syna wdowy”.

Jest w moim i twoim życiu takie „miasto” pełne smutku i zawodzenia. Jest w moim i twoim życiu taki człowiek, który niby chodzi i oddycha a jest jak zombie. I może właśnie dziś jest dzień gdy i ja i ty powinniśmy tam pójść. Pan nas posyła. Musimy tam wejść, użalić się nad tym, który jest martwy za życia. I pomóc mu wstać. Ale zanim to zrobimy musimy zaprosić Jezusa, by poszedł tam z nami. Inaczej cała misja nie ma sensu.

Może jeszcze nie masz planów na ten piękny niedzielny dzień. Siądź. Pomyśl, gdzie jest to „miasto”. I idź. Wraz z Jezusem. Po prostu. Nie bój się. To ON będzie działał.

Ewa Łaskarzewska

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video