wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Słowo Pasterza
Wpisał:adminicdmstracja Data: 27-05-2012
ikona

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Wyobraź sobie, że jesteś zamknięty w jakimś pomieszczeniu i boisz się. Są obok Ciebie ludzie, ale to nie pomaga w tym lęku. Strach jest silniejszy, niż wszystko inne. Boisz się też wyjść z tego pomieszczenia, bo wiesz, że na zewnątrz czeka na Ciebie śmierć. Takie sytuacje przeżywają np. chorzy na depresję. Ale to zamknięte pomieszczenie nie koniecznie musi być pomieszczeniem ze ścianami i dachem. To może być Twój bastion wewnętrzny, czyli taka sytuacja lęku, z której trudno  wyjść, która paraliżuje. To może być lęk o pracę, o przyszłość, o jakąś ważną relację, o rodzinę, o zdrowie, o zbawienie.

W takiej sytuacji byli apostołowie zamknięci w wieczerniku w dzień Pięćdziesiątnicy. Co zrobił Jezus wobec ich lęku? Co może zrobić wobec Twojego lęku? Przynajmniej trzy rzeczy.

  1. „Stanął pośrodku nich i rzekł <<Pokój Wam!>>”. Jezus, jeśli mu na to pozwolisz, chce wejść w sam środek Twoich lęków i dać Ci pokój. On jest Bogiem, który interesuje się Twoim życiem. Nie jest dla Niego obojętne, co się z tobą dzieje. Tylko On może dać Tobie pokój. Taki pokój, którego świat dać nie może, którego sam nie znajdziesz.
  2. „A to powiedziawszy pokazał im ręce i bok”. Jeśli Go wpuścisz w te problemy, On pokaże Ci swoje rany, czyli da Ci doświadczyć, ze prawdziwie zmartwychwstał. Bo co to znaczy, ze On zmartwychwstał? Że w Jerozolimie jest pusty grób i że jak postoisz w kolejce, to będziesz mógł go sobie pogłaskać? Nie tylko! Jeśli On zmartwychwstał, to znaczy, że ma moc wyprowadzić Cię z Twoich ciemności i wprowadzić do światła. Wyprowadzić Cię z tego bastionu, abyś nie był już sparaliżowany lękiem.
  3. „Weźmijcie Ducha Świętego.” A jako narzędzie daje Ci Ducha Świętego, abyś się nie lękał i doświadczył Jego pokoju.

 

Co się stało z apostołami, kiedy tego doświadczyli? Wyzbyli się lęku, nie tylko wyszli z wieczernika, ale zaczęli głosić z mocą na ulicach Ewangelię. Już nic nie było takie, jak przedtem. Dlatego powiedz Jezusowi: Panie, daj mi Swego Ducha, abym się już nie lękał. Daj mi przez Niego swój pokój, abym nie był targany przez moje życiowe burze. Przyjdź z całą swoją mocą do mego życia, stań w samym jego centrum i działaj. Wyzwalaj mnie z niewoli moich lęków. Wyprowadzaj mnie do światła. Amen.

 

Ks. Michał Zybała

 

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video