wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 27-05-2012
ikona

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 27 maja 2012

 (J 20,19-23) Wieczorem w dniu Zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

 

Gołębica z opisu chrztu Jezusa z ewangelii św. Mateusza? Adwokat/pocieszyciel z  Janowej ewangelii? Wiatr? Ogień? Z Duchem Świętym zawsze miałam problem a zarazem fascynowała mnie ta najbardziej tajemnicza z Osób Trójcy Świętej. Tym bardziej, że Biblia mówi tylko o tym, jak przychodzi On do człowieka i jakie są owoce Jego działania.

W którejś z ostatnich ewangelii już widzieliśmy tę scenę, gdy apostolska „kupka nieszczęścia” siedzi zaryglowana na cztery spusty w obawie przed Żydami i całym światem. A przecież już widzieli pusty grób, słyszeli wieści o zmartwychwstaniu  ich Pana! Przychodzi Jezus, pokazuje niedowiarkom ślady po gwoździach i obdarza swoim pokojem. Zbawiciel wysyła uczniów na misję, ale nie zostawia ich w tej misji samych. Daje im Ducha Świętego. Potem 50 dni po zmartwychwstaniu mocą Ducha Świętego ze wspomnianej „kupki nieszczęścia” tworzy się Kościół, który przetrwał największe zawirowania historii i którego bramy piekielne nie przemogą.

Obecność Ducha Świętego w każdym człowieku musi przejawiać się w konkretnych owocach. Uczniowie Jezusa w mocy Ducha Świętego dokonywali niezwykłych rzeczy – uzdrawiali chorych, wskrzeszali zmarłych, czynili znaki i cuda, a przede wszystkim odważnie głosili zmartwychwstałego Pana. Z zamkniętych (nie tylko w konkretnym pomieszczeniu, ale przede wszystkim w swoich kompleksach, rozczarowaniu, strachu i zniechęceniu) mocą Ducha stali się nowymi ludźmi.

Przyjdź Duchu Święty, przemień mnie w nowego człowieka i pozwól wydać dobre owoce tej przemiany!

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video