wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:Katarzyna Data: 18-02-2015
ikona

Tweetując z Bogiem – konkurs!

KONKURS!

Do wygrania cenne nagrody!

Lubelskie Wzrastanie organizuje konkurs, w którym można zdobyć wartościowe nagrody książkowe ufundowane przez Edycję Świętego Pawła (księgarnia przy ul. Królewskiej 6).

Tweetując z Bogiem – cz 1 i 2.

Książka jest wsparciem dla wszystkich tych, którzy chcą wzrastać w wierze. Pytania w niej zawarte to prawdziwe pytania zadane przez młodzież, która spotykała się przez kilka lat co dwa tygodnie w kościele parafialnym księdza Michela Remeryego (autora), w mieście Lejda w Holandii, by wspólnie rozmyślać o wierze. Nazwali się Grupą JP2, na cześć Jana Pawła II. Wolno było poruszyć każdy temat – nie było żadnego tabu. Książka nie jest jednak kompletną katechezą. Odpowiedzi zostały sformułowane tak, jak mogłyby brzmieć w rozmowie z młodymi ludźmi; nie są uczone ani wyczerpujące. Pytania pogrupowano wokół ogólnych tematów, aby łatwiej było je odnaleźć.

Papież Franciszek uznał projekt Tweetując z Bogiem za bardzo ważny: błogosławiąc go, położył rękę na jednej z książek i modlił się przez chwilę w głębokiej kontemplacji za wszystkich ludzi, którzy będą czytać te treści w poszukiwaniu prawdy w swoim życiu.

 

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Wystarczy rozwinąć i dokończyć w ciekawy sposób opowiadanie zawarte w lutowym numerze Wzrastania. Kryterium oceny zależy od kreatywności oraz poprawności językowej. Dodatkowo zwycięska praca zostanie umieszczona w kwietniowym numerze.

Opowiadanie znajdziesz tu:

„Ciemna uliczka. Typowe rozpoczęcie pospolitego, nudnego horroru. Szkoda tylko, że to nie horror, a aktualny stan mojego położenia.

Wyszłam tylko na chwilę z domu, zwykły spacer z psem.

A teraz? A teraz nawet nie wiem gdzie i po co jestem. Nie dość, że ciemna uliczka to ja leżę związana taśmą izolacyjną (kto by się spodziewał?!) i nie mogę się ruszać. Boję się. Cisza i spokój. Choć nie.. gdzieś w oddali słyszę ciche dudnienie, jakby kapanie kropli wody. I… ktoś idzie! Nie próbuje być dyskretny. Odgłos kroków jest coraz wyraźniejszy. Brzdęk kopniętej puszki… Dalej idzie, najwidoczniej mu się nie spieszy. Ręce choć związane, całe mi drżą.

– To Ty! – postać, której kontury znajdują się w pobliżu odezwała się schrypniętym głosem

– To Ty…”

Stwórz dzieło, które pomoże innym wzrastać w wierze~!

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: lubelskie@wzrastanie.pl

Powodzenia!

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video