wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 22-07-2012
ikona

Szesnasta Niedziela zwykła – 22 lipca 2012

(Mk 6,30-34) Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich uprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać.

 

 

Czy Bóg lubi odpoczywać? Nie wiem. Mogę się tylko domyślać, że tak. Dlaczego? Bo po prostu pewnego dnia stworzył odpoczynek. Tak zwyczajnie. Przecież napisane jest w Księdze Rodzaju:  A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął. Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał stwarzając (Rdz, 2,2-3). Bóg zapoczątkował wakacje.

W dzisiejszej Ewangelii do Jezusa przychodzą uczniowie. Może są głośni, może przekrzykują się dzieląc się tym, co zdziałali i czego nauczali. Może na ich twarzach widać uśmiech. Ale Jezus widzi więcej niż tylko to, co powierzchowne i wysyła ich na zasłużony odpoczynek. Bóg widzi słabość, zmęczenie człowieka. Co więcej Jezus wyrusza ze swoimi uczniami na ten odpoczynek. Nie chce w tym czasie zostawiać ich samych. Chce być z nimi w czasie pracy ale i też w czasie odpoczynku.

Współczesny świat ciągle biegnie, jakby zatrzymanie się było równoznaczne ze śmiercią. Nawet czas wakacji to dla wielu tylko szansa na nadgonienie zaległości, nałapanie wrażeń. Biegniemy swoisty maraton przez odpoczynek, aby było więcej-mocniej-lepiej. Co z tego mamy? Pustkę i niedosyt. Może ta Ewangelia jest dziś specjalnie tylko dla Ciebie. Zatrzymaj się w końcu! Idź na miejsce pustynne i odpocznij z Jezusem. On tego pragnie dla Ciebie i dla siebie.

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video