wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 24-11-2013
ikona

Święty to grzesznik, który się nie poddał.

Zaskoczyła mnie ta ewangelia. Szczerze to spodziewałam się czegoś o chwale, panowaniu, mocy. A tu krzyż, ból, drwina. I pewien człowiek.

Kościół nazwał go Dobrym Łotrem/ Dyzmą. Pewnie miał na sumieniu niejedną zbrodnię. Zresztą sam się przyznaje: „My przecież – sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki”. Nie wybielał się, nie kombinował, stanął w prawdzie. Zwraca się do Jezusa, prosząc, żeby wspomniał na niego, kiedy już przyjdzie do swego królestwa. W najmroczniejszym momencie swego życia wyznaje wiarę w to, że Jezus jest Królem. Po tych słowach ewangelista przedstawia pierwszy akt kanonizacji, którego jeszcze na Krzyżu dokonał Chrystus. Zbrodniarz trafia do raju.

Ostatnio przypałętało mi się hasło (raczej wątpię, że aż tak kreatywna jestem i byłoby ono moje): święty to grzesznik, który się nie poddał. Może wstydzisz się swojej historii, może wiesz, że naprawdę nieźle narozrabiałeś. W głowie tłucze ci się tylko jedno zdanie: „jestem grzesznikiem”. I dobrze. Bo jak najbardziej nim jesteś! Ja też. Ale jest ktoś większy od naszych grzechów. Nie wybielaj się, nie kombinuj, stań  prawdzie. Może i jesteś grzesznikiem, ale zawsze walcz. ON ma dla Ciebie niesamowita obietnicę..

 

(Łk 23,35-43) Gdy ukrzyżowano Jezusa, lud stał i patrzył. Lecz członkowie Wysokiej Rady drwiąco mówili: Innych wybawiał, niechże teraz siebie wybawi, jeśli On jest Mesjaszem, Wybrańcem Bożym. Szydzili z Niego i żołnierze; podchodzili do Niego i podawali Mu ocet, mówiąc: Jeśli Ty jesteś królem żydowskim, wybaw sam siebie. Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim: To jest Król żydowski. Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas. Lecz drugi, karcąc go, rzekł: Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież – sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił. I dodał: Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa. Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju.

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video