Światowe Dni Młodzieży

Co się stanie, kiedy Papież zaprosi młodzież z całego świata do Watykanu? Oczywiście, że przyjadą i zapoczątkują piękną tradycje spotkań Ojca Świętego i młodych ludzi. Właśnie tym sposobem w 1985 roku swoją historie rozpoczynają Światowe Dni Młodzieży.

Co roku w Niedzielę Palmową diecezjalne ośrodki skupiające młodzież organizują szereg wydarzeń. W Archidiecezji Lubelskiej co roku nasze spotkania rozpoczynamy Drogą Krzyżową na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Przez ostatnie lata sobotnie i niedzielne obchody ulegały wielu zmianom. Ostatecznie przybrały formę niedzielnego spotkania z Arcybiskupem, rozpoczynamy spotkaniem i przemarszem z palmami, a kończymy wspólną Mszą Świętą.

Co kilka lat Papież spotyka się z młodzieżą w wybranym przez siebie kraju. Dwa razy w Polsce mieliśmy zaszczyt gościć młodych z całego świata, raz w 1991 roku w Częstochowie, a drugi raz w 2016 roku w Krakowie (pewni dobrze pamiętacie to wydarzenie). W Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zajmujemy się przygotowaniem wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży.

Na stronie internetowej szukajcie informacji o najbliższych spotkaniach i samym wyjeździe na ŚDM 2019 w Panamie.