wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 06-01-2014
ikona

Światło

ŚWIATŁO (nie światełko) oparte na 3 faktach

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali – łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.(J 1,1-18) 

Trzy mocne fakty z dzisiejszej Ewangelii:

 

1)    Znów cię ktoś zostawił? Słyszałeś/aż choć raz w życiu „żałuję, że cię urodziłam!”? Ktoś cię odrzucił? Ktoś powiedział, że nie jesteś potrzebny? Ktoś potraktował cię jak maskotkę, która po zabawie odstawia się w kąt? To teraz mam dla ciebie mocny fakt numer 1. Jesteś chciany/ chciana! I to przez Boga. „Bez Niego nic się nie stało, co się stało”. Pytasz „i co z tego”? A nad tym to sobie już sam/sama pomedytuj nad Słowem.

2)    Masz w swoim życiu czas ciemności? Tornado rozwala ci życie? Czujesz się totalnie zagubiony/a? Wszystko się wali? To bardzo dobrze! Dobry mocny fakt numer 2: „światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła”. Pytasz „i co z tego?”. Pomedytuj nad Słowem.

3)    A trzeci? Ja już go znalazłam. I nawet czwartą też. Zdradzić ci ją? Byłoby za prosto. Chcesz znaleźć? Pomedytuj nad Słowem.

 

Ewa Łaskarzewska

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video