wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 15-09-2012
ikona

Spotkanie duszpasterzy pracujących z ludźmi młodymi – za nami.

12 września 2012 w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży odbyło się spotkanie duszpasterzy pracujących z ludźmi młodymi. Po wspólnej modlitwie nieszporami i adoracji Najświętszego Sakramentu, wszyscy udali się do sali rektoratu.

Ks. Marek Urban wtajemniczył wszystkich obecnych w propozycje duszpasterskie na rok 2012/2013. Poruszone zostały następujące tematy: Światowe Dni Młodzieży – Rio 2013, Europejskie Spotkanie Młodych w Rzymie, Rok Wiary w wymiarze ogólnopolskim i diecezjalnym. Ks. Michał Zybała przybliżył ideę zbliżającego się Forum Ewangelizacyjnego, a ks. Krzysztof Kralka opowiedział o inicjatywie Młodzieżowych Wieczorów Wiary. Z kolei ks. Piotr Drozd podzielił się propozycjami duszpasterskimi Ruchu Światło – Życie i Centrum Jana Pawła II.  Ks. Tomasz Gap, nowy asystent diecezjalny KSM, zachęcił do korzystania z pakietu formacyjnego księży, którzy zajmują się Stowarzyszeniem w swoich parafiach.

Dziękujemy wszystkim kapłanom za obecność i troskę o sprawy duszpasterstwa młodzieży. Następne spotkanie zaplanowane zostało na 26 listopada 2012.

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video