wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 28-08-2013
ikona

SMAL – relacja

 

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej już za nami. 24 sierpnia 2013 w sumie około tysiąca młodych ludzi  przyjechało do Garbowa, by wspólnie łyknąć Życia.

Gorączka przygotowań, mnóstwo zaangażowanych osób, dużo radości ale też i wysiłku,  a przede wszystkim świadomość, że bez Niego nic nie możemy –  tak chyba najlepiej można określić kilka ostatnich miesięcy w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Wszystko po to, by młodym z Archidiecezji Lubelskiej stworzyć czas i miejsce do dzielenia się wiarą.

Już od 22 sierpnia w Garbowie rezydowali wolontariusze – grupa ludzi niesamowicie otwartych na zadanie, jakie otrzymywali, dzielnie znoszących niedogodności a przede wszystkim charakteryzujących się niesamowitym entuzjazmem. To dzięki nim uczestnicy mogli się sprawie zarejestrować, zjeść posiłek  w wyznaczonych miejscach czy bezpiecznie poruszać się po terenie, na którym odbywało się spotkanie.

Przygotowania, przygotowania.. stało się! W sobotę do Garbowa przyjechali młodzi zarówno z wielkich parafii jak i małych ośrodków duszpasterskich. Od gimnazjalistów po tych, którzy stawiają pierwsze kroki w postudenckie życie. Łączyło ich jedno – poszukiwanie Boga i sensu swojego życia. Swoje pierwsze kroki kierowali do recepcji, gdzie każdy dostawał pakiet uczestnika. Potem króciutka chwila na zapoznanie się z miejscem, bo już do wspólnej integracji zapraszały siostry Salezjanki prowadząc zabawy w duchu ks. Bosko.

„Kim jestem?” – to jedno z najtrudniejszych pytań, na które każdy człowiek musi sobie odpowiedzieć. I z nim zmierzyli się również uczestnicy SMAL podczas pracy w grupach. Był to czas pytań na które nie ma łatwych odpowiedzi ale też i wskazówek jak zmierzyć się ze swoim życiem. Na kolejnym spotkaniu w grupach wspólnie szukaliśmy odpowiedzi jak żyć pełnią życia.

Cały dzień w kościele trwała adoracja Najświętszego Sakramentu a także spowiedź. Było to miejsce, do którego młodzi udawali się by osobiści spotkać się ze stale obecnym i przebaczającym Bogiem. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia. W homilii do łykania życia, w którym króluje Bóg zachęcał ks. Jarek Grzegorczyk.

Po obiedzie przyjechały to nas gwiazdy tańca: Pitzo i Polssky. Pasja i wiara – tak najkrócej można by określić to spotkanie. Nie zabrakło również krótkiej lekcji, podczas której mogliśmy potrenować kilka podstawowych kroków. Do mistrzów nam jednak zdecydowanie daleko.

Późnym popołudniem na SMALową scenę zdominowała muzyka. Najpierw uczestnikom zaprezentowały się zespoły pielgrzymkowe podczas Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej. W tym miejscu serdecznie gratulujemy zwycięskiej Ósemce. Potem o tym, co piękne i ważne w życiu każdego młodego człowieka śpiewała Magdalena Frączek z zespołem. „Effatha, effatha jestem piękniejszą wizją świata” – te słowa wryły się w niejedno serce.

Ostatnim punktem tegorocznego SMAL było nabożeństwo „Z wody i Ducha zrodzeni”. Był to kolejny krok dla młodych w odpowiedzialne życie chrześcijanina, bo przecież tylko Bóg jest w stanie ugasić i zaspokoić wszelkie pragnienia i tęsknoty człowieka. Wspólna litania młodych za młodych pomogła uświadomić sobie jak wiele czeka nas wyzwań i trudności, ale przecież Bóg jest większy od tego wszystkiego.

Pierwsze Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej za nami. Na pewno było to wielkie, pełne radości święto młodych, które warto powtórzyć za rok. Zatem? Do zobaczenia w 2014!

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video