wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 29-08-2014
ikona

SMAL już za nami!

23 sierpnia 2014 roku odbyło się w Garbowie długo oczekiwane Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Mimo, że zapisy trwały do 21. sierpnia to jeszcze w nocy z 22. na 23. sierpnia otrzymywaliśmy ostatnie zgłoszenia. Ostatecznie zapisanych uczestników było ponad 500, a wszystkich, którzy pojawili się tego dnia w Garbowie dużo więcej.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę rano. Początek dnia przebiegł na Boskiej Zabawie. Poprowadzić poloneza dla pół tysiąca osób to dla sióstr salezjanek żaden problem. Podobnie z belgijką czy kowbojskim- wszyscy Smalowicze, bez wyjątku integrowali się tańcząc, śpiewając i pokazując. Następnie odbyła się konferencja ks. Grzegorza Lipca, który rozwinął przewodnie hasło spotkania Jaka jest Twoja cena. Razem z nim byli obecni młodzi ludzie z Ruchu Światło Życie, którzy podzielili się swoim świadectwem wiary. Po tym wprowadzeniu w temat dnia, uczestnicy spotkali się w małych grupach, aby lepiej się poznać i we wspólnocie przeżywać dalszą część spotkania.

Długie kolejki do spowiedzi świadczą o tym, że nikt nie przyjechał tam tylko dla zabawy, lecz by ożywić swoją relację z Panem Bogiem. W centrum dnia była Eucharystia, podczas której słowo wygłosił ks. Dawid Wasilewski. Mówił m. in. o tym, abyśmy strzegli się anoreksji duchowej i nie bali się zajmować ostatnich miejsc- „A ostatni i tak zawsze będzie Jezus”. Msza Święta była wyjątkowym momentem, podczas którego doświadczyliśmy wielkiej miłości Pana Boga, a także poczucia wspólnoty, którą łączy Duch Święty.

Po strawie duchowej był czas na strawę dla ciała, którą zawdzięczamy Mieszkańcom Garbowa (dziękujemy!). Po obiedzie odbyła się druga część spotkania w grupach, na której uczestnicy tworzyli dramę do fragmentu o namaszczeniu Dawida, którego wybrał Bóg na króla, patrząc na jego serce. Każdy z uczestników był wezwany do odpowiedzi na pytanie- jesteś cenny.. co ty na to?

Po spotkaniach ponownie spotkaliśmy się przy scenie. Rób to co kochasz– pod takim hasłem przebiegł koncert Arkadia, który oprócz pokazu swych umiejętności raperskich, powiedział również mocne słowo do młodych o swoim życiu i nawróceniu. Oczywiście jego występ nie obył się bez bisu.

Kolejne 3 godziny trochę zakrzywiły czasoprzestrzeń. Dzięki dźwiękom pielgrzymkowych piosenek, które prezentowały grupy podczas Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej, mogliśmy znów poczuć się jak na szlaku pielgrzymkowym. W tym roku najbardziej rozśpiewaną grupą okazała się Trzynastka, której serdecznie gratulujemy zwycięstwa, a Autorowi piosenki Pielgrzymuję– pomysłowości!

O godzinie 21 wszyscy złączyliśmy się w modlitwie Apelem Jasnogórskim, po którym słowo wygłosił do nas Arcybiskup Stanisław Budzik. Punktem kulminacyjnym całego dnia była wieczorna celebracja Bezcenni w oczach Boga, w czasie której każdy z nas mógł poczuć się jak Dawid, poczuć to, że jest wybrany i cenny w oczach Pana. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu setki młodych ludzi wpatrzonych w Chrystusa odkrywało swoją prawdziwą wartość. Do domów wrócili w późnych godzinach nocnych.

W czasie SMALu w kościele trwała, prawie nieustannie, adoracja Najświętszego Sakramentu. I mimo, że w ciągu dnia było tak wiele dobrych momentów, wartościowych rozmów, wspaniałych zabaw i występów na scenie to i tak najważniejsze jest to, co zadziało się w sercach tych młodych ludzi w relacji sam na sam z Bogiem.. i chwała Mu za to!

Paulina Stepnowska

SMAL nie mógłby się odbyć, gdyby nie wielka życzliwość oraz praca wielu osób. Dlatego serdeczne podziękowania składamy Księżom z Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie, Pani Dyrektor szkoły w Garbowie, Mieszkańcom i Przedsiębiorcom z Garbowa, naszym Sponsorom, Patronom Medialnym, wszystkim Kapłanom posługującym na spotkaniu, a także grupie pięćdziesięciu Wolontariuszy i Animatorów, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie spotkania. Niech Bóg wynagrodzi Wam trud i ofiarę!

Zespół CDM

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video