wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:Katarzyna Data: 17-03-2017
ikona

UCZYŃMY Z PANEM WIELKIE RZECZY.

Światowe Dni Młodzieży 2016 zgromadziły blisko 3 miliony młodych ludzi, którzy radośnie dzielili się swoją wiarą. Momentem kulminacyjnym tego wydarzenia było spotkanie z papieżem Franciszkiem. Fragmenty jego przesłania – jak choćby wezwanie do tego, by „wstać z kanapy” zostaną w naszej pamięci na długo. Pragniemy, aby i tegoroczny ŚDM miał równie piękne owoce.

Dlatego też zapraszamy do udziału w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej, które odbywać się będą w dniach 7-9 kwietnia br. pod hasłem: Uczyńmy z Panem wielkie rzeczy.

IMG_3150

A oto i szczegółowy program obchodów:

7 kwietnia

godz. 18.00 – Droga Krzyżowa na Majdanku

8 kwietnia

godz. 14.00 – 17.00 – Forum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej – Młodzi w Kościele – wierzący, gniewni, potrzebujący.

–  Aula w Centrum Transferu Wiedzy 408 (CTW 408)

9 kwietnia (Niedziela Palmowa)

– godz. 13.30 – s. Annie Demerjian z Aleppo w Syrii – Kościół Akademicki KUL

– godz. 14.30 – procesja z palmami do Archikatedry

– godz. 15.30 – Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Budzika

IMG_3439

W przyszłym roku planowany jest synod dotyczący młodzieży w Kościele. Chcąc przygotować się do dyskusji papież Franciszek skierował do poszczególnych środowisk pytania, na które będziemy odpowiadać na Forum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Dlatego też na sobotnie spotkanie szczególnie zapraszamy osoby zaangażowane w życie Kościoła.

Zapraszam!

CDM_Dzien_mlodziezy_2017.cdr

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video