wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:adminicdmstracja Data: 07-03-2013
ikona

ŚDM – RIO DE JANEIRO – Program turystyczny

20-23 lipca:
– przejazd z Kurytyby do Foz de Iguasu
– pobyt w Iguasu
– w drodze powrotnej do Rio de Janeiro wizyta w sanktuarium w Aparecida oraz w mieście Zatoka Królów

29 lipca – 4 sierpnia (pobyt na terytorium północno-wschodnim Brazylii)
29 lipca: transfer na lotnisko w Rio de Janeiro przelot do miasta Natal – stolicy stanu Rio Grande do Norte; zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

30 lipca: śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Natal – stolica stanu Rio Grande do Norte: nadmorska plaża artystów, Fort Trzech Króli, zabytkowa dzielnica Ribeira, największe drzewo nerkowca na świecie, plaża Ponta Negra. Czas wolny.

31 lipca: śniadanie w hotelu i wyjazd na wycieczkę: wizyta w miasteczku Solânea, gdzie jest pochowany o. Ibiapina (misjonarza w pn-wsch. Brazylii, któremu miejscowa ludność zawdzięcza znaczący postęp socjalno-cywilizacyjny),  wyprawa w góry Roncador (Serra Roncador składa się z wielu kanionów, przez które wiejący wiatr wydaje specjalny hałas, podobny do chrapania, dlatego nazwa „roncador” pochodzi od portugalskiego słowa „roncar” = chrapać, chrząkać. Najsławniejszym miejscem jest „Palec Boży” („Dedo de Deus”), skała nazwana tak z powodu przedstawiania jakby postaci kamiennego strażnika, dominującego nad pejzażem okolicy. Cały obszar o jest pełen różnych jaskiń i pieczar, w których można spotkać znaki pochodzące z prehistorii, wielkie, podziemne galerie, głębokie jeziora, itp.) przewidziany jest czas wolny przy wodospadzie (Cachoeira do Roncador). Następnie wizyta w miasteczku SÍTIO NOVO z zamkiem de Zé dos Montes. Później przejazd do Santa Cruz, gdzie znajduje się 56-metrowa statua św. Rity. Powrót do hotelu w Natal.

1 sierpnia: śniadanie w hotelu i wyjazd na wycieczkę do JOÃO PESSOA – miasta, które jest trzecie na liście najstarszych miast Brazylii. Zwiedzane będą: park Solon de Lucena, Plaza Antenor Navarro, kościół św. Franciszka, Plac Trzech Mocarstw, Bazylika Matki Bożej Śnieżnej, klasztor benedyktyński oraz wyprawa na Cabo Branco (Biały Przylądek), czyli najbardziej wysunięty na wschód kontynentalny punkt obu Ameryk. Zwiedzanie kompleksu Estação Ciência (centrum nauki i sztuki), które zostało zaprojektowane przez znanego architekta Oscara Niemeyera.

2 sierpnia: śniadanie i wyjazd na wycieczkę do Recife i Olinda. Przejazd przez miasto Recife, stolicy stanu Pernambuco. Nazwa pochodzi z jęz. arabskiego oznaczająca ufortyfikowany mur, co w portugalskiej wersji języka brazylijskiego przyjęło się używać na oznaczenie rafy koralowej. Rafy koralowe ciągną się wzdłuż wybrzeża całego regionu Nordeste w odległości 90-1000 metrów od brzegu. Miasto zobaczymy przejeżdżając przez wyspy, które je tworzą: Recife, Santo Antonio, Boa Vista. Zobaczymy ponadto: Plac Republiki z gmachem rządowym, Teatr św. Izabeli, Pałac Sprawiedliwości oraz Bazylikę Matki Bożej z Góry Karmel, pomnik „Nigdy więcej tortur”.
Przejazd do miasteczka Olinda, które w 1982 roku zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachowało się w nim mnóstwo kolonialnej architektury. Powrót do hotelu.

3 sierpnia – dzień wolny w Recife, możliwość pobytu na plaży przy rafie koralowej.

4. sierpnia. Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko,  przelot do Sao Paulo, wylot do Europy.

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video