wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:adminicdmstracja Data: 21-11-2012
ikona

Relacja z Dnia Skupienia organizowanego przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej

17 listopada 2012, Lublin. Miasto spowite we mgle. Po Krakowskim Przedmieściu przechadzają się nieliczni, którzy z jakiegoś powodu opuścili swoje domy w sobotni poranek. Część osób kieruje się w stronę kościoła p.w. Ducha Świętego – tam oczekują na spóźnialskich i żywo rozmawiają. Są nieco zaspani, ale łączy ich wspólny cel: dojazd do Nasutowa i udział w Dniu Skupienia pod hasłem „Przez modlitwę do życia” (Łk 18, 1-8). Członkowie różnych grup działających przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej chcą spotkać się w jednym miejscu, by przeżyć czas atrakcji „duchowych”, połączonych z integracją, wspólnymi spacerami i dyskusjami.

A jak było?

Dzień skupienia był dobrym czasem. Do części duchowej należał udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu, wspólna Eucharystia, którą koncelebrowali ks. Grzegorz, ks. Marek i ks. Tadeusz. W godzinę miłosierdzia spotkaliśmy się wspólnie na Koronce do Bożego Miłosierdzia, w trakcie której czytane były rozważania pochodzące z dzienniczka s. Faustyny Kowalskiej. Grupą odpowiedzialną za przygotowanie koronki byli Przyjaciele Oblubieńca, ale ich siły wsparli także członkowie Grupy Medialnej. Po modlitwie rozgorzała ciekawa dyskusja na temat: „Dlaczego dzisiejszy świat potrzebuje miłosierdzia?” – jak się okazało, uczestnicy Dnia Skupienia, mieli wiele pomysłów na odpowiedź na powyższe pytanie, zaś swoją mądrością wspierali nas duszpasterze. Do atrakcji bardziej przyziemnych, ale równie potrzebnych należały: konsumpcja różnych dobroci, ogrzewanie się przy kominku, spacery w doborowym towarzystwie, zwiedzanie zakątków Europejskiego Domu Spotkań Fundacji Nowy Staw, a także zabawy integracyjne przy wspomnianym już kominku, które ukazały wybitne poczucie humoru niektórych uczestników : ) Każdy, kto przeżył ten dzień, mógł także dowiedzieć się „co w Duchu piszczy”  – jakie wydarzenia nadchodzą i dlaczego warto wziąć w nich udział.

Dzień minął szybko, bo czas spędzony aktywnie, ciekawie i w doborowym towarzystwie, jak powszechnie wiadomo, mija w oka mgnieniu… Warto zatem czekać na kolejne wydarzenia organizowane przez CDM!!! Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że będą równie wartościowe i udane jak Dzień Skupienia, który wspólnie przeżyliśmy.

Magdalena Kurpiel

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video