wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 13-09-2013
ikona

Relacja: Spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży przed ŚDM w Krakowie

10 września w Warszawie odbyło się spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży. Głównym tematem obrad były przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się w 2016r. Naszą diecezję reprezentowali ks. Marek Urban oraz ks. Adam Bab. Na spotkaniu został przedstawiony program przygotowań organizacyjnych i duchowych do tego wyjątkowego dla Polski wydarzenia. Przygotowanie duchowe całego Kościoła w Polsce rozpocznie się w I Niedzielę Adwentu 2013r., natomiast 13 kwietnia 2014 r. przedstawiciele polskiej młodzieży odbiorą w Watykanie od Brazylijczyków znaki ŚDM, które 14 kwietnia przejmie jako pierwsza archidiecezja poznańska. Znaki te, czyli Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Salus Populi Romani będą pelegrynować po każdej polskiej diecezji. W najbliższych tygodniach będzie ustalony szczegółowy terminarz pelegrynacji w całej Polsce. Pierwszym krokiem przygotowań ŚDM w naszej diecezji był SMAL w Garbowie. W najbliższą sobotę będzie miało miejsce spotkanie z wolontariuszami, gdzie postawimy sobie pytania o kolejne formy zaangażowania w przygotowanie etapu diecezjalnego ŚDM 2016, na który do archidiecezji lubelskiej przyjedzie kilka tysięcy uczestników z zagranicy.

Ostatni raz ŚDM w Polsce odbyły się w 1991 roku. Wtedy młodzi z całego świata spotkali się z Papieżem Janem Pawłem II w Częstochowie. Mamy nadzieję, że i tym razem duchowym owocem tego spotkania będzie ożywienie wiary młodych ludzi, a także pogłębienie relacji z Bogiem. Patrzymy z nadzieją i rozpalamy serca do służby i zaangażowania się w to wielkie dzieło.

Została już uruchomiona strona internetowa ŚDM w Krakowie: www.krakow2016.pl, a także adresy mailowe, pod które może kierować zapytania: sekretariat@krakow2016.com oraz dyrektor@krakow2016.com.

 

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video