wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 14-12-2013
ikona

Przegrany, który wygrał

Po ludzku przegrał. Od początku wytykali go palcami. Uczniowie zostawili i podążyli za Jezusem. Jakby tego było mało, na koniec Herod wrzucił go do więzienia. On w tym więzieniu ma wątpliwości, czy aby na pewno..? Porażka na całej linii.

A miało być tak pięknie. Był wyczekiwanym i zapowiedzianym znakami dzieckiem. Poznał Jezusa jeszcze przed narodzeniem (niesamowite prenatalne spotkanie rozpoczęte siarczystym kopniakiem), a być może i potem wielokrotnie się spotykali. Nad Jordanem krzyknął: „Oto baranek Boży”. Rozpoznał. Był pewien.

Niedługo później uwięziony i raczej już żegnający się z życiem wysłał do Jezusa swoich (byłych) uczniów z dramatycznym pytaniem: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” Jakieś nagłe załamanie? Kryzys? Nie wiemy. Dostał potwierdzenie. Misja zakończona. Pokój.

Może dziś zamiast radować się niedzielą Gaudete, siedzisz pozamykany niczym w  więzieniu. Może jest ci trudno, może nie rozumiesz, może po ludzku przegrałeś. Krzycz do Jezusa, on to słyszy. Zadaj Mu pytania. On naprawdę odpowiada.

Mam też dla ciebie rewelacyjną nowinę – Jezus jest Tym, który miał przyjść. Wierzysz w to?

Ewa Łaskarzewska

(Mt 11,2-11) Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? Jezus im odpowiedział: Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi. Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on.

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video