wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 07-07-2014
ikona

Prosto, nie prostacko!

              

                  (Mt 11,25-30) W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

                  Jezus nie obiecuje, że zdejmie z nas trud czy ciężar, obiecuje natomiast, że nas pokrzepi, jeśli do Niego przyjdziemy. Dokąd biegniesz jak robi sie trudno? W kim szukasz pomocy? Komu się żalisz? Te trzy odpowiedzi pokażą, przy kim tak naprawdę jest Twoje serce.

                  Widziałam dziś w kościele przesłodkiego malucha, taki chłopczyk co to jeszcze ledwo siedział. I cieszył buźkę. Non stop. W pewnym momencie mama dała mu małą żółtą piłeczkę, najzwyklejszą na świecie. Jak się zaczął śmiać w głos, to nie przestawał dobre kilka minut. Ten bobas taka inspiracją dla mnie, żeby w te wakacje cieszyć się z najmniejszego otrzymanego dobra. Tak z prostego serca. Ze wszelkich drobiazgów, które mnie spotkają na wakacyjnych drogach i każdego człowieka, którego Bóg mi da na ten czas. Tak po prostu.

Ewa Łaskarzewska

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video