wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 16-03-2014
ikona

Popiołkowanie i co z tego?

 Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza. Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: Wstańcie, nie lękajcie się! Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im mówiąc: Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie. (Mt 17,1-9)

Stało się. Popiołkowanie, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, fioletowe ornaty. Kolejny Wielki Post trwa. Co dalej?

 Jezus bierze uczniów i prowadzi ich „górę wysoką, osobno”. Może to zatem i dla Ciebie najlepszy czas, by odejść od codzienności i spotkać się z Bogiem. Sam na sam. Znajdź na to czas. Pomyśl jak. Zadziałaj.

Apostołowie najchętniej, to by z tej góry nie schodzili. Chrześcijaństwo nie jest religią świętego spokoju i błogiej szczęśliwości. Jak już pójdziesz na swoją wysoką górę i spotkasz się z Bogiem – zejdź, podziel się Nim z innymi. Wejdź z Nim w swoją codzienność. Przemieniony. Tak, żeby inni patrząc na Ciebie „nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa’.

Ewa Łaskarzewska

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video