wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 15-07-2012
ikona

Piętnasta Niedziela Zwykła – 15 lipca 2012

(Mk 6,7-13) Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien. I mówił do nich: Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

 

 

Dla mnie symbolem tej ewangelii jest zielona szczoteczka do zębów, która mimo upływu lat ciągle leży w szufladzie z pamiątkami. Kilka lat temu był taki gorący początek lipca. Zostaliśmy posłani na dwudniową ewangelizację. Jak uczniowie – dwójkami, bez jedzenia, jakichkolwiek rzeczy osobistych czy pieniędzy. Jak staliśmy, tak wyszliśmy z kościoła. Totalnie nieznane środowisko. Strach i niepewność nadchodzącego czasu. I ta wielka radość, gdy okazało się, że Jezus rękami ludzi o wszystko się zatroszczył. Nawet o to, by było czym zęby umyć.

Dlaczego apostołowie zostali posłani dwójkami? Ze względu na słabość człowieka i wielką miłość Boga, który chce dla człowieka jak najlepiej. Mówi się, że co dwie głowy to nie jedna. Ale nie chodzi tylko o błyskotliwość i mądre słowa. Dwie osoby są dla siebie wsparciem w trudnych chwilach i mogą dzielić te radosne. Ciężar rozłożony na dwoje staje się lżejszy, a radość pomnożona przez dwoje ma większą moc.

 

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video