wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:Katarzyna Data: 27-01-2014
ikona

Pierwszy tydzień ferii już za nami!


Wraz z nadejściem prawdziwej zimy Świelica KSM rozpoczęła zimową przerwę w nauce szkolnej:)
 Na tablicy w naszej sali pojawił się już plakat, który  systematycznie uzupełniamy kolejnymi „śnieżnymi blokami”, tak aby pod koniec ferii ujrzeć piękne iglo, które wypełnione będzie naszymi wspomnieniami z tego okresu.
Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy od zajęć artystycznych. Tworzyliśmy piękne maski karnawałowe i szyliśmy filcowe serduszka dla naszych babć i dziadków. Ku zaskoczeniu wszystkich to chłopcy okazali się najlepszymi krawcami  i wykonali najpiękniejsze prezenty.
Kolejny dzień upłynął nam pod znakiem karnawałowej zabawy.Dzieciaki przebrane w pomysłowe kostiumy bawiły się na tradycyjnym świetlicowym balu przebierańców. Wybrano króla i królową balu oraz nagrodzono najbardziej ciekawe stroje.
W środę dla grupy młodszych dzieciaków zorganizowaliśmy wyjście do kina Bajka na film animowany „Skubani”. Pomimo dużego mrozu i śnieżnych zasp udało nam się dotrzeć na projekcję filmu i mogliśmy podziwiać historię szalonych indyków zmieniających bieg historii:)
Czwartek był dniem na sportowe rozgrywki tenisa stołowego. Ukochany „ping-pong” królował tego dnia a szczęśliwe dzieciaki nie odstępowały od stołu. Turniej zakończył się zaskakującym zwycięstwem naszej Weroniki, która pokonała wszystkich i zdobyła tytuł mistrza tenisa stołowego.
Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy wycieczką do lubelskich podziemi i dzięki grupie Teatru NN Brama Grodzka mogliśmy zobaczyć podziemne trasy ukryte pod Starówką. Przewodnik opowiedział nam o historii naszego miasta, a na koniec mogliśmy zobaczyć pokaz pożaru miasta Lublina.
Przyglądając się minionemu tygodniowi możemy śmiało powiedzieć, że był to świetny czas. Kolejne relacje z naszych ferii już wkrótce!
więcej szczegółów na naszym świetlicowym blogu:
Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video