wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 10-11-2013
ikona

Bzdury

Przemądrzałe spekulacje. Chęć zabłyśnięcia. Pytania, na które nie ma odpowiedzi. Kombinowanie. Tak naprawdę saduceusze pytają Jezusa o coś totalnie nie istotnego, żeby tylko Go zagiąć, żeby udowodnić swoją wyższość. Skupiają się na pierdołach.

My też to lubimy. Czcimy pierdoły, rzeczy nieistotne. Dywagujemy, roztrząsamy głupoty. Spieramy się. Między tym wszystkim ucieka nam życie. To prawdziwe.

Dziś jakoś mega mocno przemawiają do mnie słowa wypowiedziane do młodzieży przez Jana Pawła II  w Lyonie w 1986 roku: „I mówię do was: wstań, nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach, wyprostuj się…Wstań i idź”.

Twój Bóg jest Bogiem żywych. Zatem żyj!

Ewa Łaskarzewska

 

Podeszło do Jezusa kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go w ten sposób: Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: Jeśli umrze czyjś brat, który miał żonę, a był bezdzietny, niech jego brat weźmie wdowę i niech wzbudzi potomstwo swemu bratu. Otóż było siedmiu braci. Pierwszy wziął żonę i umarł bezdzietnie. Wziął ją drugi, a potem trzeci, i tak wszyscy pomarli, nie zostawiwszy dzieci. W końcu umarła ta kobieta. Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę. Jezus im odpowiedział: Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania. A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa „O krzaku”, gdy Pana nazywa Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją. (Łk 20,27-38)

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video