wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 03-02-2013
ikona

Piękne słówka

(Łk 4,21-30) Począł więc mówić do nich: Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli. A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: Czy nie jest to syn Józefa? Wtedy rzekł do nich: Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum. I dodał: Zaprawdę, powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman. Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić. On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się.


Dwa fragmenty ewangelii „A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego” i „Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem”. Totalny kontrast.

Tak Panie, oddaję Ci chwałę! Uwielbiam Cię w moim życiu! Błogosławię  Cię, że dałeś mi pracę, zdrowie, narzeczoną, pozwoliłeś skończyć studia! Ty dajesz mi spokój, radość. Twoje Słowo mnie przemienia! Zawsze pójdę za Tobą! Oddaje Ci moje życie!

Że co? Że niby błądzę? Ze się mylę? Spowiedź? Chyba żartujesz! Jakie znów doświadczenie? Jakie trudności? Cierpienie, choroba samotność, niezrozumienie? Nie ma Cię! Nie chcę! To głupie! Bez sensu! Odchodzę! A najlepiej Ty odejdź!

Twoje życie też jest pełne kontrastów?

Ewa Łaskarzewska

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video