wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:Anna Wielgus Data: 01-10-2017
ikona

OPAMIĘTAŁ SIĘ I POSZEDŁ

Ewangelia wg św. Mateusza 21,28-32.
Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi».

Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wy mu nie uwierzyliście. Uwierzyli mu zaś celnicy i nierządnice. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć».

„Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy… opamiętał się i poszedł”.
W dzisiejszej Ewangelii Jezus pokazuje mi dwie postawy względem słów Boga Ojca.
Pierwszy Syn symbolizuje postawę człowieka, który jest wierny i pobożny. Od razu mówi Bogu Ojcu, że wypełni jego polecenia, ale jest niestały i ostatecznie nie wypełnia tego co obiecał. Drugi Syn jest dla mnie obrazem człowieka, który się buntuje, ma swój pomysł na życie. Jednak jest człowiekiem refleksyjnym i po namyśle wypełnia polecenia Boga Ojca. Obie te postawy znajduję w sobie. Gdy słyszę jakieś wezwanie w słowie Bożym, albo gdy mam wypełniać codzienne obowiązki raz mówię, że to zrobię, a nie robię, innym razem buntuję się, ale wykonam to co mam zrobić. Najlepiej gdybym zaczynał jak pierwszy Syn, a kończył jak drugi, przyjmował polecenia ochoczo i je wykonywał. Takiej postawy życzę Tobie i sobie w najbliższym czasie.
Tato dziękuję za Twojego Syna, który uczy mnie w przypowieściach.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video