wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:Anna Wielgus Data: 18-09-2017
ikona

Ogłoszenia!

Mamy dla was trzy zaproszenia na wartościowe wydarzenia.

1) Różaniec Do Granic
7 października, kiedy w liturgii wspominamy Matkę Bożą Różańcową, w kilkuset kościołach stacyjnych położonych wzdłuż granic naszego kraju, zgromadzą się wierni, aby wspólnie modlić się na różańcu za Polskę i za świat – o polskie rodziny oraz pokój w naszym kraju i na całym świecie. W inicjatywę „Różaniec do Granic” włączyły się wszystkie nadgraniczne diecezje – także nasza. Miano kościoła stacyjnego otrzymała parafia w Dorohusku.
Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje transport na to wyjątkowe wydarzenie. Wyjazd z parafii św. Józefa w Lublinie nastąpi o godzinie 8.30. Po przyjeździe do Dorohuska zostanie odprawiona Msza święta i adoracja, po których złączymy się wraz z całą Polską w modlitwie różańcowej.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i doświadczenia wspólnoty Kościoła.

Zapisy w zakrystii kościoła św. Józefa, ul. Filaretów 7, Lublin.

Koszt: 20zł

 

2) Szkoła Tutorów Akademii Młodzieżowej
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Szkole Tutorów  Akademii Młodzieżowej. Jest to kurs podczas którego uczestnicy będą mogli nauczyć się jak być dobrym tutorem to znaczy jak inspirować młodych do działania, ale się nie narzucać, jak w dobry sposób budować ich motywację. Szkolenie rozpoczyna się 22 września, a kończy pod koniec października bieżącego roku. Szkoła Tutorów Akademii Młodzieżowej jest bezpłatna. Każdy uczestnik otrzyma na koniec certyfikat potwierdzający zdobyte kwalifikacje. W szkoleniu mogą uczestniczyć studenci jak i osoby starsze, pracujące. Czekamy na zgłoszenia do 18 września.  Więcej informacji na stronie:

http://szkolatutorow.akademiamlodziezowa.pl/

 

3) Narodowy Kongres Trzeźwości
Przekazujemy informację, że w ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości, w sobotę 23 września, w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się Piknik edukacyjny „Świadek Wolności”, a wraz z nim rozpoczęcie kampanii społecznej „Nie piję bo kocham”. Będzie wiele koncertów i ciekawych spotkań. Więcej informacji znajduje się tutaj:
https://www.facebook.com/niepijebokocham/

Ruch Światło-Życie, organizuje wspólny wyjazd do Warszawy. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zgłoszenia i informacje tutaj:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfdTDlmoU0ZPC8JgYtDD7lRo93TyH7I3wQ67bDzQMiUGb93DA/viewform

W niedzielę 24 września, w Dniu Modlitwy o Trzeźwość Narodu, można włączenie się w Krucjatę Wyzwolenia Człowieka.

Przystąpienie do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, poprzez indywidualne złożenie deklaracji w kościele Świętego Ducha lub w Centrum Ruchu Światło-Życie w Lublinie.

Projekt bez tytułu (2)

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video