wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:Katarzyna Data: 11-04-2014
ikona

Obchody Światowych Dni Młodzieży w Chełmie

 

NIEDZIELA  PALMOWA W CHEŁMIE – 13 KWIETNIA 2014 r.

ZAPROSZENIE

Od kilku lat w Uroczystość Niedzieli Palmowej młodzież z Chełma i okolicznych parafii Ziemi Chełmskiej (dekanatu Chełm Wschód, Chełm Zachód, Siedliszcze) uczestniczy we wspólnej procesji z palmami. Ta inicjatywa wpisuje się w Światowy Dzień Młodzieży organizowany w parafiach na całej ziemi. Dzień Młodzieży został zapoczątkowany przez bł. Jana Pawła II. W tym roku będziemy obchodzić go po raz XXIX. Z racji zbliżającej się kanonizacji papieża Polaka nabiera on szczególnej wymowy. W czasie uroczystości Niedzieli Palmowej przedstawiciele poszczególnych parafii odbiorą lampion – ISKRĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 r. młodzież z parafii chełmskich wyruszy w procesji z palmami z Parafii Rozesłania Apostołów do Parafii Mariackiej w Chełmie. Procesji, a następnie Liturgii Mszy św. będzie przewodniczył ks. biskup. Początek uroczystości o godz. 15.00 w par. Rozesłania Apostołów w Chełmie.

Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z parafii chełmskich i okolic ze swoimi Duszpasterzami, do wzięcia udziału w procesji, jako znaku żywej wiary i przynależności do Chrystusowego Kościoła. Szczególnie apelujemy do wspólnot i ruchów religijnych o przybycie i włączenie się we wspólną modlitwę. Rodziców prosimy o zachętę i wsparcie.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

NIEDZIELA 13. 04. 2014 r.

 

15.00

Kościół Rozesłania Apostołów w Chełmie: powitanie Ks. Bpa, kapłanów, młodzieży i wszystkich uczestników, krótka Liturgia Słowa, poświęcenie palm

15.15

Procesja z Palmami z kościoła Rozesłania Apostołów wyruszy do Bazyliki Mariackiej przy radosnym śpiewie wszystkich wiernych.

15.30

Bazylika Mariacka w Chełmie:przekazanie młodzieży z poszczególnych parafii lampionu  – iskry Bożego Miłosierdzia, koncert piosenki religijnej w wykonaniu scholi parafialnej z Górki

16.00

Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa

18.00

Chełmski Dom Kultury: „Koncert Radości” z udziałem B. Fentressa i zespołu reGeneration.

 

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video