wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:adminicdmstracja Data: 30-01-2013
ikona

Obchody 60. Światowego Dnia Walki z Trądem

 27 stycznia 2013 roku obchodziliśmy już 60. Światowy Dzień Walki z Trądem pod hasłem „I Ty możesz pomóc pokonać trąd”. Trąd jest chorobą występującą przede wszystkim w najuboższych regionach świata. Obecnie ponad 5 milionów ludzi na całym świecie jest okaleczonych przez tą chorobę. Objawy to rany rąk, nóg, twarzy i oczu. Statystyki są zatrważające. Co roku liczba chorych powiększa się o kolejne 250 tysięcy osób. Życie ludzi cierpiących na tę chorobę jest niezwykle trudne i upokarzające. Często przepędzani z miejsc publicznych, żyją w specjalnie odizolowanych gettach, zgnębieni psychicznie i fizycznie.

Wszystkie te dane zaskakują, gdy zestawimy je jeszcze z innymi faktami dotyczącymi tej choroby. Wyleczenie jednego chorego kosztuje 120 zł, a zatrzymanie postępów choroby jedynie 30 zł.

W tym roku Grupa Misyjna działająca przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zorganizowała zbiórkę w kościele p.w. Świętego Ducha w Lublinie mającą na celu pomoc finansową trędowatym z ośrodka w Jeevodaya, gdzie od lat pracuje polska misjonarka, dr Helena Pyz. Kościół katolicki prowadzi ok. 600 takich ośrodków wsparcia dla dotkniętych tą straszną chorobą. Przy wyjściu z kościoła każdy mógł złożyć dobrowolną ofiarę i zabrać ze sobą mały pakiecik, który był wyrazem naszej solidarności z osobami chorymi na trąd. . Wspólnie zebraliśmy 2 378, 37 zł.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wiernym, którzy w tym dniu swoimi ofiarami duchowymi i materialnymi wspomogli ośrodek w Jeevodaya.

Wszystkich zainteresowanych tematem misji zapraszamy na nasze spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 19.30 w Sali Rektorskiej przy kościele Świętego Ducha w Lublinie.

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video