wstazka
Kościół Świętego Ducha

O Centrum

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej istniało przy kościele pw. Ducha Świętego w Lublinie od lutego 1998 roku do 2016 roku kiedy to zostało przeniesione do parafii. pw. Św Józefa Oblubieńca

W ramach Centrum proponujemy zarówno szereg spotkań i wydarzeń, które pomagają w rozwoju duchowym, jak też możliwość zaangażowania w wartościowe  inicjatywy.

Zapraszamy ludzi, zwłaszcza młodych, którzy chcieliby robić coś dobrego i pięknego w swoim życiu i ze swoim życiem. Wychodzimy naprzeciw szukającym odważnie i nieśmiało wartościowego przeżycia czasu młodości.
Pragniemy pokazywać, że „to coś” może być bardzo różne, ale rozgrywa się zawsze na płaszczyźnie ja –drugi człowiek – Bóg.
Chcemy pomóc odkrywać takich ludzi, takie miejsca, takie sytuacje, które potrzebują działania solidarnej miłości. Iść tam razem. Przy okazji odkrywać siebie i rosnąć.
Po to jesteśmy!

Ważnym elementem jest przede wszystkim współpraca ze wszystkimi środowiskami duszpasterstwa młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej.

 

Nasze biuro

Biuroto miejsce, gdzie krzyżują się drogi setek ludzi: członków i sympatyków Centrum, wolontariuszy, studentów, uczestników pielgrzymek na Światowe Dni Młodzieży i do Taizé, dawnych przyjaciół i znajomych, członów KSM czy Oazy. Dlatego z reguły jest tu głośno i tłoczno, ale nie należy się tym zrażać, bo zawsze jest ktoś, kto pomoże i udzieli informacji.

Biuro jest czynne na ulicy Filaretów 7 od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00.

To tam należy szukać wszelkich informacji na temat możliwości zaangażowania w różne inicjatywy proponowane młodym.