wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:adminicdmstracja Data: 15-03-2015
ikona

Niedzielna rozkmina: Pobożne frazesy

(J 3,14-21) A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.

Wyświechtało nam się to niesamowite hasło „Bóg Cię kocha!”. Czasami trochę przypomina szmatkę, którą próbujemy zatrzeć plamy naszych ludzkich niedoskonałości – braku czasu na wysłuchanie, braku wsparcia dla drugiego człowieka. Szybciej i łatwiej jest rzucić taki pobożny slogan i oddalić się w pośpiechu.

A ON kocha nieustannie, bezwarunkowo, indywidualnie. Niezależnie od tego czy jesteśmy dobrzy czy źli. Niezależnie od tego czy my kochamy. Mnie i Ciebie kocha w taki sam sposób jak kochał Hitlera czy Stalina. Tu i teraz kocha tak samo i mnie i Ciebie i tego zawszonego bezdomnego i tego alkoholika z mieszkania naprzeciwko i chłopaka, który właśnie złamał ci serce… Prawda, że trudne to do przyjęcia?

Kocha. Oddał swojego Syna, by mnie i Ciebie wykupić. Jest tak filmik na YouTube „Most(The Bridge)”. Świetnie pokazuje to, co w dzisiejszej Ewangelii opisuje najpopularniejszy na świecie cytat  Biblii: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony”. Może warto go dziś zobaczyć?

 

 Ewa Łaskarzewska

 

 

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video