wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Męska rozkmina
Wpisał:adminicdmstracja Data: 05-05-2013
ikona

NIECH SIĘ NIE TRWOŻY SERCE WASZE…

Ewangelia wg św. Jana 14,23-29.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka! Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie”.

„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!”

Masz marzenia? Ja mam i wiem, że za każdym razem, gdy próbowałem je spełniać, stawałem przed trudnymi wyborami. Z czegoś trzeba było zrezygnować, coś poświęcić. Jak już wybrałem to musiałem być (dalej muszę) wierny wyborowi np. jako mąż. Przy każdej takiej decyzji rodziły się wątpliwości, przychodziła trwoga i strach. Dzisiejsza Ewangelia daje rozwiązanie na takie sytuacje. Trzeba „trzymać” z Panem Jezusem. To on przychodzi dodaje otuchy słowami: „Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!”, oraz obdarza pokojem i to takim, którego świat dać nie może. I wtedy można z odwagą realizować najskrytsze pragnienia serca, często będą to wielkie rzeczy.

Jezus nas kocha i wzywa nas byśmy odpowiedzieli na jego miłość. To nie jest piękne hasło, ale to prawda. Przyjmując ją i odpowiadając na nią będziemy szczęśliwi. Skąd to wiem bo tak powiedział Jezus, Ten który pokonał śmierć i siedzi po prawicy Ojca: „Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej… To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna” (J 15, 9-11).

Szczęśliwy mąż

Grzegorz Kociuba

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video