wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 08-12-2013
ikona

Mój Bóg jest Panem rzeczy niemożliwych

Długi czas nie miałam swojego ulubionego cytatu w Piśmie św. A potem nagle  dostrzegłam – Łk 1, 37. Siedem wyrazów, które stały się swoistym mottem kolejnych lat.

W moim życiu dzieją się rzeczy po ludzku niemożliwe. Nagłe wyratowania z wypadków, uzdrowione choroby, pieniądze pojawiające się w najwłaściwszym momencie, ludzie, którzy jakby czytali w myślach. To samo dzieje się w życiu bliskich mi osób. Często po cichu, bez zbędnego rozgłosu. W pozornych drobiazgach, a tak naprawdę bardzo istotnych sprawach. Mnóstwo „przypadków” i zaskoczeń. Dla Niego w moim życiu nie ma nic niemożliwego! Boże działanie przekracza wszelkie moje rozkminy, kalkulacje i racjonalizacje. Wielokrotnie mnie o tym przekonał. A Ciebie?

Ewa Łaskarzewska

(Łk 1,26-38) Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od Niej anioł.

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video