wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:Anna Wielgus Data: 09-01-2018
ikona

Misja Panama

W niedzielę 7 stycznia w parafii pw. św. Józefa w Lublinie gościł ksiądz Józef Gwóźdź. Ksiądz Józef jest kapłanem od 2005 r. Zgromadzenie Słowa Bożego do którego należy jest zgromadzeniem misyjnym, dlatego też w czasie studiów u Księży Werbistów odwiedził Meksyk i Nikarague. Po skończeniu nauki trafił znów do Nikaragui oraz do Kostaryki, a w 2013 roku został proboszczem parafii katedralnej w jednej z Prałatur w Panamie.

panama_2

Ksiądz Józef całą niedzielę głosił Słowo Boże a po Mszy św. o 19.00 spotkał się z osobami zainteresowanymi wyjazdem do Panamy na Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku. Spotkanie było otwarte dla wszystkich więc przybyli również ludzie zaciekawieni życiem misjonarza w Ameryce Łacińskiej. Ksiądz Józef mówił o mieszańcach Panamy, o ich codziennym życiu, o ich tradycjach i o ich kulturze. Opowiadał jak to jest być polskim księdzem na stałe pracującym za oceanem. Mówiła również na jakim etapie są przygotowania do ŚDM 2019 w Panamie. Pokazywał liczne zdjęcia z miasta Panama oraz Prałatury Bocas del Toro, w której pracował.

DSC_0132

Więcej informacji o jego posłudze możecie znaleźć na stronie: www.misjapanama.pl lub zakupując książkę „Misja Panama”, której jest autorem (http://www.misjapanama.com.pl/).

36513738564_ff74877f8e_k

Wszystkich zainteresowanych wyjazdem na ŚDM 2019 zapraszamy na kolejne spotkanie w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w lutym.

panama_3

Zdjęcia pochodzą ze strony www.misjapanama.pl oraz zbiorów CDM AL.

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video