wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:adminicdmstracja Data: 12-12-2013
ikona

Mikołajki w MOW Podgłębokie

6 Grudnia 2013 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podgłębokiem, odbyły się uroczyste Mikołajki. Tuż po zmroku do ośrodka grupa ok 20 wolontariuszy dotarła na miejsce z Mikołajkową wizytą, krótko po godz.17 rozpoczęto mikołajkową zabawę. Na początku podopieczne ośrodka wykonały wcześniej przygotowany układ taneczny, którego nie zawstydził by się sam Augustin Egurrola. Gdy opadły pierwsze emocje  przyszedł czas na grę wzorowaną na teleturnieju Familiada i Awantura o kasę, którą przygotowali wolontariusze programu Odzyskać Młodość. Dziewczęta zasiadły w sześciu drużynach, by toczyć bój o wygraną. Przedniej zabawie przewodził Karol Cheeseburger i jego piękna śnieżynka oraz pomocny w licytacji tłuczek kuchenny. Dziewczęta ochoczo brały udział w zabawie wykonując wylosowane zadania i licytując lepiej niż niejeden zawodowy gracz giełdowy. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć dowcipów, z których znany jest Karol Cheeseburger. Zabawa była utrzymana w wesołym klimacie krzywego zwierciadła, jak to przystało na dzień świętego Mikołaja, który jest dniem radości. Teleturniej wygrała grupa- D, wykazując się refleksem w licytacji i zaangażowaniem w wykonywaniu zadań. Na koniec zabawy drużyna D otrzymała drobne nagrody przewidziane dla zwycięzców, zaś każda z pozostałych drużyn gromkie brawa za zaangażowanie.

Na zakończenie teleturnieju wolontariusze odegrali scenki w formie reklam telewizyjnych, których sens nawiązywał do świąt Bożego Narodzenia. Jeden z wolontariuszy podsumował całą zabawę, przekazując dziewczętom sens przeżywania tak ważnych świąt dla Chrześcijan.

Po zabawie wolontariusze wraz z dziewczętami i wychowawcami spotkali się w małych grupkach, żeby podarować sobie nawzajem przygotowane prezenty od serca i porozmawiać o nadchodzących świętach.  Ponadto dziewczęta przygotowały bardzo smakowity poczęstunek dla wolontariuszy ze swoich grup.

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video